هرآنچه از پیکسل ۸، پرچم‌دار ۲۰۲۳ گوگل، می‌دانیم و آنچه می‌خواهیم ببینیم

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

رسانه‌ی WinFuture برای اولین‌بار گزارش داد که سری پیکسل ۸ از نسل بعدی تراشه‌ی Tensor با نام رمز «Zuma» بهره خواهد برد. چندی بعد، این موضوع با برنامه‌ی زمانی فاش‌شده‌ی پیکسل گوگل تأیید شد.

درباره‌ی مشخصات و قابلیت‌های Tensor G3 حرفی به‌میان نیامده است؛ اما امیدواریم گوگل به هسته‌های CPU مدرن‌تر روی بیاورد؛ چرا‌که Tensor G2 هنوز چند نسل از جدیدترین هسته‌های ARM عقب است. در ماه فوریه، شواهدی به‌دست آمد که نشان می‌داد گوگل شاید واقعاً این مسیر را طی کند و هسته‌های مدرن‌تری را در آن جای دهد.

در اولین پیش‌نمایش اندروید ۱۴ برای توسعه‌دهندگان، میشال رحمان قابلیتی به نام Advanced Memory Protection را کشف کرد. این ویژگی از بروز خطا در مدیریت حافظه در زبان‌های برنامه‌نویسی بومی مانند Memory Tagging Extension (MTE) در CPUهای ARMV9 جلوگیری می‌کند.

در بررسی‌های مختلف گفته شده است که پیکسل ۷ گرمای زیادی تولید می‌کند. انتظار می‌رود در تراشه‌ی جدید شاهد چنین مشکلی نباشیم و خنک‌تر باشد. افزون‌براین، رسانه‌ی Winfuture به ۸ گیگابایت رم برای پیکسل ۸ معمولی و ۱۲ گیگابایت رم برای مدل پرو نیز اشاره کرده است که با سری پیکسل ۷ همخوانی دارد.

همچنین، رسانه ‌ی Winfuture ادعا می‌کند که رزولوشن صفحه‌نمایش پیکسل هشت ۲۲۶۸ در ۱۰۸۰ پیکسل و رزولوشن صفحه‌نمایش پیکسل هشت پرو ۲۸۲۲ در ۱۳۴۴ خواهد بود. رزولوشن دوم درمقایسه‌با پنل‌های ۱۴۴۰p پیکسل ۶ پرو و پیکسل ۷ اندکی کمتر است.

پیکسل ۸ معمولی احتمالاً باتری ۴۳۰۰ میلی‌آمپرساعتی یا حجیم‌تر خواهد داشت؛ درحالی‌که پیکسل ۸ پرو شاید باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی را حفظ کند. درباره‌ی سرعت شارژ نیز امیدواریم شاهد کاهش چشمگیر مدت‌زمان انتظار برای شارژ کامل این گوشی‌ها باشیم.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

ایراد امنیتی در ویرایش تصاویر گوشی‌های پیکسل گوگل

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، براساس کشف متخصصان …