هوش مصنوعی مایکروسافت کوپایلت معرفی شد؛ با یک کلیک اسلاید پاورپوینت و فایل ورد بسازید

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

مایکروسافت در مراسمی آنلاین سیستم جدیدی به نام Copilot برای اپلیکیشن‌ها و خدمات نرم‌افزاری Microsoft 365 معرفی کرد که مبتنی‌بر هوش مصنوعی است. این سیستم به کاربران کمک می‌کند تا اسناد، ایمیل‌ها، فایل‌های پاورپوینت و… را از طریق هوش مصنوعی بسازند. کوپایلت مایکروسافت همچون دستیاری مجازی به شما برای کار با اپلیکیشن‌های خانواده‌ی مایکروسافت ۳۶۵ کمک می‌کند و مبتنی‌بر مدل زبانی GPT-4 شرکت OpenAI است.

بر اساس گزارش ورج، کوپایلت در نرم‌افزارهای سری آفیس در قالب منویی کناری ظاهر می‌شود و به شما کمک می‌کند متن بنویسید، فایل‌های پاورپوینت را بر اساس اسناد ورد بسازید و به شیوه‌ی بهتری از قابلیت‌هایی نظیر PivotTables در اکسل استفاده کنید. ساعاتی قبل از برگزاری مراسم مایکروسافت، جزئيات سیستم کوپایلت فاش شده بود.

جرد اسپاتارو، رئیس تیم مایکروسافت ۳۶۵، می‌گوید: «کوپایلت در کنار شما کار می‌کند و در نرم‌افزارهای ورد، اکسل، پاورپوینت، اوت‌لوک، تیمز و… که میلیون‌ها نفر به‌صورت روزانه از آن‌ها استفاده می‌کنند، تعبیه می‌شود.» به عقیده‌ی اسپاتارو، کوپایلت راهکار کاملا جدیدی برای کار کردن است.

کاربران مایکروسافت ۳۶۵ می‌توانند از کوپایلت بخواهند که اطلاعاتی درباره‌ی جلسه‌ی بعدی شرکت و تغییرات اخیر مثل نیروهای تازه‌استخدام‌شده را ارائه دهد. کوپایلت را می‌توان در نرم‌افزارهای خانواده‌ی آفیس احضار کرد. در نرم‌افزار ورد، کوپایلت می‌تواند بر اساس فایل‌های دیگر، پیش‌نویس متن موردنظر شما را ایجاد کند. پس از تولید متن با هوش مصنوعی، می‌توانید به راحتی آن را ویرایش کنید.

کوپایلت مایکروسافت اساسا چت‌بات است؛ بدین ترتیب می‌توانید از کوپایلت بخواهید که بر اساس یک سند ورد، فایل پاورپوینت ۱۰ اسلایدی بسازد یا داده‌های اکسل را تجزیه‌و‌تحلیل کند. کاربران اکسل می‌توانند از کوپایلت برای ساخت فوری SWOT یا PivotTable استفاده کنند. در مایکروسافت تیمز، کوپایلت جلسات ویدیویی را رونویسی می‌کند، اگر دیر به جلسه ملحق شوید نکات مهم قبلی را به شما می‌گوید و جزئیات وظایف کاری اعلام‌شده در جلسه را خلاصه می‌کند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

با نوکیا، از زمین تا ماه!

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، یکی از مدیران نوکیا …