گروه هکری با نیروهای مسلح اوکراین ادغام می‌شوند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

ناتالیا تکاچوک، دبیر مرکز ملی هماهنگی امنیت سایبری اوکراین گفت که وزارت دفاع این کشور در حال تدوین فوری قانونی است که مقرراتی برای ایجاد و فعالیت نیروهای سایبری معرفی می‌کند.

وی افزود که این قانون جدید مبنای تاسیس توانایی دفاع سایبری، به‌ کار گرفتن داوطلبان سایبری در این فعالیت‌ها و تاسیس یک نیروی ذخیره نظامی خواهد بود.

به گزارش عصر اطلاعات از ایسنا، کی‌یف در حال حاضر یک تیپ هکری داوطلب با نام «ارتش آی‌تی اوکراین» دارد که قصد دارد فعالیت آن‌ها را در قانون لحاظ کرده و آنان را عضو نیروهای مسلح اوکراین کند.

ارتش آی‌تی اوکراین خود را یک «جامعه آی‌تی جهانی» می‌داند که تحت فرمان ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین فعالیت می‌کند. آن‌ها از هر کسی که یک تلفن همراه داشته باشد دعوت به همکاری می‌کنند تا «حملات اختلال در سرویس» یا DDoS را علیه وبسایت‌های روس ترتیب دهند.

این گروه مسئولیت ایجاد اختلال در چندین وبسایت روس را بر عهده گرفته است، ‌از جمله از دسترس خارج کردن وبسایت‌های رسانه‌ای در طول سخنرانی وضعیت کشور ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در ماه گذشته میلادی. این گروه از تصمیم کی‌یف برای جذب این هکرها در نیروهای مسلح اوکراین استقبال کرد.

این در حالیست که بسیاری از رسانه‌های غربی نسبت به جنگ‌افزار سایبری روسیه هشدار داده‌اند. اخیرا سی‌ان‌ان در گزارشی مدعی شد که هکرهای روس در حال هدف‌گیری سازمان‌های نظامی و حمل و نقل اروپا هستند. وزیر کشور آلمان نیز در ماه گذشته میلادی گفت که هکرهای مسکو «تهدید عظیمی» علیه برلین محسوب می‌شوند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

چت بات بینگ مایکروسافت به‌زودی تبلیغات بیشتری نمایش خواهد داد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، مایکروسافت تائید کرده است …