برنامه وزارت ارتباطات برای جذب کاربران خارجی به پیام‌‌رسان‌های ایرانی

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار اعضای کمیسیون صنایع و معاون مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات و پروژه های مختلف این وزارتخانه در دولت سیزدهم، گفت: شبکه ملی اطلاعات، پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها، پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، توسعه صنعت فضایی، توسعه ارتباطات روستایی و حمایت از پیام رسان های داخلی از اولویت های برنامه های دولت در این دوره است.

به گزارش عصر اطلاعات از مهر، وزیر ارتباطات به ارائه ۳ هزار خدمت توسط دستگاه های دولتی در پنجره واحد خدمات اشاره کرد و گفت: با الکترونیکی و هوشمند شدن خدمات مردم از طریق یک کانال می توانند با تمام دولت در ارتباط باشند.

زارع پور به فعالیت پیام رسان های داخلی و توسعه آنان اشاره کرد و گفت: در برنامه داریم که با حمایت از پیام رسان های داخلی بتوانند بهترین خدمات را به مردم عزیز ارائه دهند و بتوانند مورد اقبال کاربران خارجی هم قرار گیرند.

وزیر ارتباطات به فعالیت های حوزه فضایی نیز اشاره ای کرد و خبر داد: در سال جاری پرتاب هایی را در برنامه خود داریم و امسال انشالله سال پرباری برای صنعت فضایی کشور خواهد بود.

وی درباره دغدغه نمایندگان در حوزه حفظ داده های مردم در پلتفرم های داخلی نیز افزود: لایحه حفاظت از داده های کاربران در فضای مجازی در وزارت ارتباطات نهایی شده است و به زودی پس از بررسی در دولت به مجلس فرستاده خواهد شد که با تصویب نهایی این لایحه نگرانی مردم در این حوزه نیز رفع می شود.

مصطفی طاهری رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز در این جلسه به موضوعات توسعه ارتباطات روستایی، اجرای دقیق قانون داده و اطلاعات ملی، لایحه حفظ داده های شخصی مردم و دولت هوشمند به عنوان مطالبات مورد پیگیری این کمیسیون اشاره کرد.

در ادامه این جلسه اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز موضوعاتی را مانند تسریع در شبکه ملی اطلاعات، توسعه ارتباطات ثابت، توسعه آموزش های مجازی، تامین امنیت اطلاعات مردم در پیام رسان های داخلی و توسعه و افزایش کیفیت ارتباطات روستایی را مطرح کردند.

همچنین تعدادی از مدیران شرکت های و سازمان های تابعه وزارت ارتباطات نیز گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه کاری خود ارائه کردند.

در این جلسه مصطفی طاهری رییس کمیسیون و نماینده مردم زنجان و طارم، علی جدی نایب رییس و نماینده مردم شیروان، روح اله عباسپور سخنگو و نماینده مردم بویین زهرا و اوج، روح اله ایزدخواه نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، معصومه پاشایی نماینده مردم مرند و جلفا، عزت اله اکبری تالار پشتی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، رضا تقی پور انواری نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، سیدجواد حسینی کیا نماینده مردم سنقر و کلیایی، یوسف داودی نماینده مردم سراب و مهربان، اله وردی دهقانی نماینده مردم ورزقان، مصطفی رضا حسینی نماینده مردم شهربابک، سیداحمد رسولی نژاد نماینده مردم دماوند و فیروزکوه، بهزاد رحیمی نماینده مردم سقز و بانه، علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان، لطف اله سیاه کلی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز و حجت اله فیروزی نماینده مردم فسا همگی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس حضور داشتند و به ارایه نقطه نظرات خود پرداختند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

آیا تعداد اسپرم مردان در جهان واقعا رو به کاهش است؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، مقاله‌ای که آگوست سال …