اکنون می‌توانید بدون رمزعبور وارد حساب گوگل خود شوید

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

شما می‌توانید از دستگاه‌های دوستان خود برای دسترسی موقت به حساب گوگل خود استفاده کنید. گزینه‌ی use a passkey from another device امکان ورود یک‌بار مصرف به حساب شما را فراهم می‌کند و در این سناریو، کلید عبور اصلی به دستگاه جدید انتقال پیدا نخواهد کرد. گوگل خاطرنشان می‌کند هرگز کلیدهای عبور را در دستگاه‌های دیگران ذخیره نکنید؛ زیرا در این شرایط هرکسی می‌تواند ازطرف دستگاه مذکور به حساب شما دسترسی داشته باشد.

کاربران همچنین می‌توانند کلیدهای عبور را ازطریق حساب گوگل خود باطل کنند تا در صورت ذخیره‌شدن آن‌ها در دستگاه‌های دیگران، امنیت اکانت همچنان برقرار باشد. گوگل می‌گوید افرادی که در برنامه‌ی حفاظت پیشرفته ثبت‌نام کرده‌اند، از سرویس رایگان امنیتی بهره خواهند برد که می‌تواند آن‌ها را دربرابر حمله‌های فیشینگ و برنامه‌های مخرب محافظت کند.

اندرو شیکیار، مدیر اجرایی FIDO می‌گوید: «ما از خبر امروز گوگل هیجان‌زده هستیم؛ زیرا اکنون کاربران می‌توانند برای ورود به حساب خود، از کلیدهای عبور به‌جای گذرواژه‌ها استفاده کنند و بدین‌ترتیب صنعت به سمت حذف رمزهای عبور سنتی پیش خواهد رفت. من فکر می‌کنم این پیاده‌سازی به‌عنوان نمونه‌ای عالی برای سایر ارائه‌دهندگان خدمات درنظر گرفته خواهد شد و می‌تواند نقطه‌ی عطفی برای پذیرش سریع‌تر کلیدهای عبور باشد.»

گسترش پشتیبانی از کلیدهای عبور مدتی طول خواهد کشید و بنابراین گوگل همچنان از روش‌های قبلی یعنی گذرواژه و تأییدهویت دومرحله‌ای پشتیبانی می‌کند. این فناوری برای افرادی که دستگاه‌ آن‌ها حسگر بیومتریک ندارد نیز بسیار مفید است. ظاهراً گوگل درحال برنامه‌ریزی برای مهاجرت کامل به کلیدهای عبور است و کاربران را به استفاده از این راهکار جدید تشویق می‌کند.

پشتیبانی از کلیدهای عبور از سال گذشته به مرورگر گوگل کروم اضافه شد؛ اما درحال حاضر تعداد سایت‌هایی که از این روش پشتیبانی می‌کنند بسیار کم است. ۱Password صفحه‌ای را آماده کرده که فهرست وب‌سایت‌های سازگار با کلیدهای عبور را در دل خود دارد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

گرافیک محبوب ایرانی‌ها از راه رسید؛ جعبه‌گشایی و نگاه نزدیک به RTX 4060 Ti [تماشا کنید]

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، کارت گرافیک RTX 4060 …