هشدار اروپا به اپل: اگر شایعه‌ها حقیقت داشته باشند، فروش آیفون را ممنوع می‌کنیم

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

اتحادیه‌ی اروپا در تلاش است با یک‌سری اقدامات، جلوی محدودسازی سرعت انتقال اطلاعات ازطریق درگاه USB-C آیفون ۱۵ و گوشی‌های جدیدتر اپل را بگیرد.

اپل تأیید کرده که با تبعیت از قوانین اروپا، مجبور است درگاه USB-C را به آیفون اضافه کند. بسیاری از افشاگران می‌گویند اپل این تغییر را در آیفون ۱۵ اعمال می‌کند و تا زمان رونمایی آیفون ۱۶ منتظر نمی‌ماند.

اپل طرحی به نام Made for iPhone (یا MFi) دارد تا ازطریق آن، کیفیت لوازم جانبی تولیدشده برای آیفون را تأیید کند. منابع آگاه چند ماه پیش اعلام کردند اپل به‌دنبال محدودسازی سرعت شارژ و سرعت انتقال اطلاعات کابل‌های USB-C است که تأییدیه‌ی MFi را دریافت نکرده‌اند. ظاهرا اتحادیه‌ی اروپا با این رویکرد مخالف است.

تیری برتون، کمیسر بازار داخلی در اتحادیه‌ی اروپا،‌ در نامه‌ای خطاب به اپل گفته هرگونه محدودسازی سرعت شارژ غیرقابل‌پذیرش است. برتون می‌گوید اگر اپل چنین محدودیت‌هایی اعمال کند، اتحادیه‌ی اروپا فروش آیفون را در کشورهایش ممنوع خواهد کرد.

گفته می‌شود نامه‌ی برتون حدوداً دو ماه پیش برای اپل ارسال شده است. به ادعای اپل اینسایدر، یکی از اعضای ارشد کمیته‌ی بازار داخلی پارلمان اروپا گفته که اپل به دنبال دور زدن قوانین اتحادیه است.

درحالی‌که تقریباً تمامی گوشی‌های امروزی به درگاه مدرن و پرسرعت USB-C مجهز شده‌اند، اپل همچنان روی استفاده از لایتنینگ پافشاری می‌کند.

اتحادیه‌ی اروپا از سال‌ها پیش به‌طور جدی فرایند تصویب لایحه‌ی جدیدی را شروع کرده،‌ لایحه‌ای که به موجب آن تا اواخر سال ۲۰۲۴ تمامی گوشی‌های جدیدی که در بازار عرضه می‌شوند باید درگاه USB-C داشته باشند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

ارزش‌ گذاری دارایی‌های نامشهود استارتاپ‌ها با کارشناسان مالی و تحلیلگران رتیبا

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، دارایی‌های نامشهود محرک ارزش …