لوله آنلاین در مورد کاربرد انواع لوله‌های مانیسمان توضیح می‌دهد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

کاربرد لوله مانیسمان در صنایع حساس بسیار زیاد است؛ چراکه این نوع لوله ویژگی‌های خاصی دارد. همان‌طور از نام این نوع لوله مشخص است، روی آن هیچ‌گونه درزی وجود ندارد؛ به‌همین دلیل مناسب‌ترین لوله در صنایع مهم مانند نفت و گاز است. مقاومت بالا در برابر فشار، ضربه و دما از ویژگی‌های دیگر لوله مانیسمان است. این مطلب را از دست ندهید زیرا می‌خواهیم در مورد کاربرد لوله مانیسمان و مزایای آن صحبت کنیم و از نحوه خرید لوله مانیسمان بگوییم.

انواع لوله مانیسمان

لوله مانیسمان یا بدون درز برای اولین بار توسط برادران مانیسمان اختراع شد و تنها دلیل نامگذاری آن همین امر است. در صنعت از لوله‌های مختلفی شامل لوله فولادی، ضدزنگ، بویلر و … استفاده می‌شود؛ اما در این بین، لوله مانیسمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

این نوع لوله روش ساخت خاص خود را دارد و به دلیل اینکه روی آن هیچ‌گونه درزی قرار ندارد، در صنایع حساس از آن استفاده می‌کنند. این لوله، از فولاد ساده کم‌کربن تولید می‌شود و به‌ کمک افزودن برخی مواد به سطح داخل و خارج آن در مقابل زنگ‌زدن بسیار مقاوم است.

شاید بپرسید نحوه ساخت لوله بدون درز چگونه است؟ برای ساخت این لوله چهار مرحله مختلف زیر انجام می‌شود:

۱. در قدم اول مواد اولیه جهت ساخت لوله آماده‌سازی می‌شود.

۲. در مرحله دوم، شمش وارد خط تولید می‌شود و در سایزهای مورد نیاز برش می‌خورد و سپس به کمک کوره‌های قوسی گرمادهی آن آغاز می‌شود.

۳. در گام سوم، نوبه به تاب‌گیری و تنظیم سر و ته شمش خواهد رسید. در این مرحله، شمش کم‌کم شکل و طرح لوله را به‌خود می‌گیرد.

۴. در مرحله آخر، لوله تست و بازرسی خواهد شد و اگر تست آن موفقیت‌آمیز باشد، لوله آماده ورود به بازار می‌شود.

لوله‌های مانیسمان را بر اساس سایز به چند نوع مختلف شامل لوله رده ۲۰، ۴۰، ۶۰، ۸۰، ۱۲۰ و ۱۴۰ تقسیم‌بندی می‌کنند. در ادامه چند نوع از این لوله‌ها معرفی شده‌اند:

لوله مانیسمان رده ۲۰

این نوع لوله دارای ضخامتی بین ۲ تا ۶ میلی‌متر است و اندازه آن حدود یک تا دوازده اینچ است. همچنین وزن آن بر اساس مشخصاتی که دارد، متغیر است. بر اساس آمارها وزن آن در حدود ۳۰۰ کیلوگرم خواهد بود.

لوله مانیسمان رده ۴۰

این نوع لوله بدون درز، از نظر سایز با لوله رده ۲۰ یکسان آن است؛ اما ضخامت آن تا حدودی فرق دارد و از ۲ تا ۱۰ میلی‌متر متغیر است. وزن این محصول در بعضی موارد تا حدود ۵۰۰ کیلوگرم می‎‌رسد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

کسب درآمد از آپارات با ساخت کانال و تولید ویدیو

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، آپارات برای اینکه شما …