تماشا کنید: وقتی آیفون از سقوط از ارتفاع ۴۳۰۰ متری جان سالم به‌در می‌برد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

در سال‌های گذشته، بارها انتشار ویدئوهایی از آزمایش سقوط مدل‌های مختلف آیفون را شاهد بوده‌ایم. در اکثر این آزمون‌ها، گوشی‌های هوشمند اپل از ارتفاع چندمتری روی زمین انداخته می‌شوند تا مقاومتشان در استفاده‌های روزانه ارزیابی شود.

حالا یکی از دارندگان آیفون به‌طورتصادفی هنگام چتربازی در ارتفاع حدود ۴۳۰۰ متری از سطح زمین، آیفونش را به زمین انداخته و متوجه نشده است. اپل همیشه سعی می‌کند آیفون را با کیفیت و مقاومت مثال‌زدنی تولید کند؛ اما قطعاً گوشی‌های خود را برای سقوط از هواپیما بهینه‌سازی نکرده است. روی‌هم‌رفته، ظاهراً آیفون حتی پس‌ از سقوط از ارتفاع چندهزار‌متری، جان سالم به‌در برده است.

اپل با معرفی هر مدل جدید آیفون، شیشه‌ی نمایشگر و قاب پشتی آن را تقویت می‌کند تا درصورت سقوط‌ احتمالی از دست کاربران، با مشکل خاصی مواجه نشود. به‌هر‌حال، اگر گوشی شما هنگام چتربازی سقوط کند، احتمال سالم‌ماندن آن بسیار کم خواهد بود.

کاربری به‌ نام هاتون اسمیت ویدئویی از چتربازی خود در تیک‌تاک به‌اشتراک گذاشته است که نشان می‌دهد آیفون او چگونه از جیبش خارج می‌شود و با سرعت نزدیک‌ به ۱۶۰ کیلومتر‌برساعت از ارتفاع حدود ۴۳۰۰ متری به‌سمت زمین سقوط می‌کند و جالب اینکه گوشی او پس‌ از حادثه همچنان سالم باقی می‌ماند.

خوشبختانه آیفون هاتون اسمیت پس‌ از سقوط از ارتفاع چندهزار‌متری، همچنان سالم مانده است. به‌نوشته‌ی WccfTech، اگر گوشی این چترباز روی سطحی سخت فرود می‌آمد، نتیجه احتمالاً بسیار متفاوت بود. در ویدئو زیر، مشاهده می‌کنیم آیفون از سطحی گل‌آلود بیرون کشیده می‌شود و شاید سطح نرم گِل دلیل سالم‌ماندن آن بوده است.

نکته‌ی دیگر درباره‌ی سالم‌ماندن آیفون هاتون اسمیت، قاب محافظ نسبتاً ضخیمی است که روی این گوشی قرار دارد. اسمیت واقعاً خوش‌‌اقبال بوده است که گوشی هوشمندش از چنین سقوطی جان سالم به‌در برده است؛ زیرا در اغلب مواقع مشاهده کرده‌ایم که گوشی‌های هوشمند حتی با سقوط از ارتفاع چندمتری کاملاً می‌شکنند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تجدیدنظرخواهی استارتاپ‌های بیمه‌ای در برابر رأی شورای رقابت درباره سوییچ بیمه مرکزی

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، اوایل اردیبهشت ماه امسال …