تعرفه تماس تصویری تعیین شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

موضوع برقراری تماس تصویری از طریق تلفن همراه که مدتی است دوباره پررنگ شده است اخیرا توسط یک اپراتور پس از گذراندن دوره آزمایشی برای برخی کاربران اپراتور اول تلفن همراه(همراه اول) که دارای گوشی‌های هواوی و شیائومی هستند،  فعال شده است.

به گزارش عصر اطلاعات از ایسنا، در همین رابطه  کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه شماره ۳۴۲ مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۰۲، تعرفه خدمت مکالمه ویدیویی را اعلام کرده بود که به شرح زیر است:

ماده ۱- سقف تعرفه یک دقیقه مکالمه ویدیویی (اعم از درون شبکه و برون شبکه)، برای سیم­کارت­ های دایمی و اعتباری برابر (۱۵۰۰) ریال تعیین می­ شود.

ماده ۲- دارندگان پروانه ارایه ­دهنده خدمات تلفن همراه می­ توانند با رعایت مفاد این مصوبه و دیگر مقررات و شرایط مربوط، بسته­ های مختلف تعرفه ­ای را متناسب با نیاز مشترکین تعریف و ارایه کنند.

ماده ۳- دارنده پروانه برای ارایه خدمت مکالمه ویدیویی مجاز به دریافت مبالغی تحت عنوان خدمت داده تلفن همراه نمی­ باشد.

ماده ۴- در صورت عدم توافق طرفین، تعرفه اتصال متقابل مکالمات ویدیویی خاتمه یافته به شبکه­ های تلفن همراه برابر ۵۰ سقف تعرفه مکالمه ویدیویی تعیین می­ شود.

ماده ۵- به شرط تفکیک درآمد خدمت مکالمه ویدیویی در صورت­ های مالی حسابرسی شده، رعایت الزامات مصوب کمیسیون و  تایید سازمان، حق ­السهم دولت از درآمد ارایه خدمت مذکور تا انتهای سال ۱۴۰۳، هشت درصد (۸ ) تعیین می­ شود.

ماده ۶- تفسیر این مصوبه صرفاً با کمیسیون است.

ماده ۷- این مصوبه در ۷ ماده به تصویب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رسید.

گفتنی است پیش از این وزیر ارتباطات در این باره گفته بود درباره تماس تصویری، تعرفه‌اش در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصویب شده و به تصویب هیأت وزیران هم رسید و به اپراتورها ابلاغ شده است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

چرا جوامع انسانی هنوز از اعضای بدن برای اندازه‌گیری اجسام استفاده می‌کنند؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، به‌عقیده‌ی نویسندگان مقاله، احتمالا …