هواوی با HarmonyOS، اندروید و iOS را در بازارهای جهانی به‌ چالش می‌کشد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

به ادعای منابع آگاه، هواوی در پی انتشار سیستم‌عامل HarmonyOS برای بازارهای جهانی است. HarmonyOS سیستم‌عاملی است که پس از تحریم‌ هواوی توسط آمریکا، توسعه داده شد. HarmonyOS را می‌توان افزون‌بر گوشی‌های هوشمند روی دستگاه‌های متنوع دیگر نیز نصب کرد.

هارمونی او اس سیستم‌عاملی دو ساله است و به روایت گیزچاینا، اکنون سومین سیستم‌عامل موبایلی بزرگ دنیا محسوب می‌شود. مشخص نیست که این ادعا بر اساس چه آماری مطرح شده. HarmonyOS در چین محبوبیت قابل‌توجهی دارد و زمان کوتاهی پس از انتشار عمومی، به کاربران زیادی دست پیدا کرد.

بزرگ‌ترین انتقادی که به HarmonyOS وارد می‌شود، شباهت‌های بسیار زیاد این سیستم‌عامل با اندروید است. برخی از کاربران می‌گویند HarmonyOS یک فورک از اندروید محسوب می‌شود اما هواوی این ادعا را رد کرده است.

هواوی در حال حاضر مدل‌های چینی گوشی‌هایش را با HarmonyOS و مدل‌های بین‌المللی را با رابط کاربری EMUI عرضه می‌کند، اما احتمالاً این وضعیت دچار تغییر خواهد شد. به گفته‌ی برخی منابع، عرضه‌ی دستگا‌ه‌های بین‌المللی هواوی با HarmonyOS آغاز شده است. هواوی تاکنون به‌صورت رسمی این موضوع را تأیید نکرده است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

عجیب ترین میوه های جهان ؛ از تاک شکلاتی تا اژدها

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، دنیای گیاهان زیبایی‌های فراوانی …