مدیر عامل OpenAI: برنامه کار از خانه اشتباهی بزرگ بود

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

سم آلتمن (Sam Altman)، مدیرعامل شرکت OpenAI و شخصی که رقابت چت بات‌های هوش مصنوعی را پایه‌گذاری کرد، معتقد است استارت‌آپ‌ها زمانی که کارکنان در دفاتر کار با یکدیگر همکاری می‌کنند، راندمان بالاتری دارند.

آلتمن بر این باور است که برنامه‌ی کار از خانه یکی از اشتباهات بزرگ صنعت فناوری بوده و عدم تعامل کارکنان با یکدیگر منجر به کاهش خلاقیت شده است. مدیرعامل OpenAI تنها شخصی نیست که چنین باوری دارد چرا که افراد دیگری مانند باب آیگر، مدیرعامل دیزنی، و هاوارد شولتز، مدیرعامل استارباکس، نیز از برنامه کار در خانه انتقاد کرده بودند. این برنامه در دوران کرونا تنها گزینه‌ی بسیاری از کارکنان بود و حالا بسیاری از آنها با تجربه این متد کاری ترجیح می‌دهند که به صورت حضوری در دفاتر کار فعالیت نکنند.

در همین حال دیوید ریشر، مدیرعامل استارت‌آپ Lyft، پس از اخراج هزار نفر از کارکنان خود دستور داده تا سایر کارکنان به دفاتر کار بازگردند. این در حالی است که بسیاری از کارکنان ۵۶ درصد از جامعه‌ی آماری نظرسنجی Pew Research برنامه‌ی یادشده را ترجیح می‌دهند.

سم آلتمن همچنین در خصوص روند شکل‌گیری چت بات ChatGPT به لطف همکاری حضوری با هم‌بنیان‌گذار OpenAI توضیحاتی ارائه داد. این استراتژی به قدری موثر بوده که ارزش شرکت تنها پس از ۷ سال به ۳۰ میلیون دلار رسیده است.

منبع: Fortune

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تجدیدنظرخواهی استارتاپ‌های بیمه‌ای در برابر رأی شورای رقابت درباره سوییچ بیمه مرکزی

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، اوایل اردیبهشت ماه امسال …