چرا باتری آیپد زود تخلیه می‌شود؟ بهترین راهکارهای بهبود عمرباتری آیپد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

اگر متوجه شدید آیپد شما هنگام شارژ یا بازیابی نسخه‌های پشتیبان، خیلی داغ می‌شود، آن را از قاب محافظ خارج کنید. در همین حال دمای کم‌تر از صفر درجه‌ی سانتی‌گراد می‌تواند به طور موقت عمر باتری دستگاه را کاهش دهد.

۶. بازخوانی برنامه‌های پس‌زمینه

حالت کم‌مصرف، به‌روزرانس برنامه‌ها را در پس‌زمینه‌ غیرفعال می‌کند اما می‌توان برنامه‌هایی که از ین قابلیت استفاده می‌کنند را برای بهبود شارژدهی دستگاه، سفارشی‌سازی کرد. بدین‌منظور به مسیر Settings > General > Background App Refresh مراجعه کنید.

علاوه‌براین می‌توانید به‌روزرسانی برنامه‌ها در پس‌زمینه را فقط هنگام اتصال به شبکه‌های وای‌فای فعال کنید یا این قابلیت را به‌طور کامل درحالت غیرفعال قرار دهید. به‌هر حال، اکثر کاربران هنگام سفارشی‌سازی برنامه‌هایی که در پس‌زمینه آپدیت می‌شوند، وای‌فای و اینترنت موبایلی را روشن می‌کنند تا سرعت دانلود افزایش یابد.

خاموش کردن Background App Refresh جلوی به‌روزررسانی برنامه‌هایی که از آن‌ها زیاد استفاده نمی‌کنید را می‌گیرد.

۷. خدمات موقعیت مکانی و اینترنت موبایل

بهینه‌سازی تنظیمات سرویس‌های موقعیت‌ مکانی روش دیگری برای بهبود عمر باتری آیپد است. بدین منظور باید به مسیر Settings > Privacy & Security > Location Services بروید و دسترسی برنامه‌های مختلف به GPS را بررسی کنید.

توصیه می‌کنیم برنامه‌هایی که تمایل دارند همیشه به سرویس موقعیت مکانی دسترسی داشته باشند را زیرنظر قرار دهید یا دسترسی آن‌ها را به GPS قطع کنید.

به‌طور مشابه اگر از اینترنت موبایل استفاده نمی‌کنید، با خاموش کردن این گزینه شارژدهی دستگاه به‌میزان قابل‌توجهی بهبود خواهد یافت.

اگر از حالت کم‌مصرف استفاده نمی‌کنید، گزینه‌های Push و Fetch را به‌طور دستی برای حساب‌های ایمیل و اینترنت خود تغییر دهید. بدین‌منظور باید به مسیر Settings > Mail > Accounts > Fetch New Data مراجعه کنید.

اگرچه کاهش سریع باتری، تجربه‌ی بسیار بدی است اما امیدواریم نکات ذکر شده در این مقاله به بهبود شارژدهی آیپد شما کمک کند.

اگر نمی‌خواهید از روش‌های فوق برای بهبود عمرباتری آیپد خود استفاده کنید، گزینه‌ی دیگر این است که یک پاروبانک با ظرفیت مناسب بخرید.

منبع: ۹to5Mac

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

WWDC 2023 و ویژن پرو؛ ورود به دنیای پسا-آیفون؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، اگر از کنفرانس WWDC …