گوگل و سامسونگ یکی از مشکلات اصلی اندروید را رفع می کنند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

یکی از مشکلات اصلی اندروید، نحوه مدیریت سرویس‌های فعال در پس‌زمینه در آن است. هرچند که گوگل دستورالعمل مشخصی برای انجام این کار ارائه داده است اما شرکت‌ها با ایجاد تغییراتی در گوشی‌های خود، سعی می‌کنند تا عمر باتری دستگاه را افزایش دهند. این موضوع معمولاً منجر به کندشدن عملکرد اپلیکیشن‌ها می‌شود. گوگل با عرضه‌ی اندروید ۱۴ تا حدی این مشکل را برطرف کرد و حالا این شرکت قصد دارد تا با همکاری سامسونگ، گام دیگری را برای بهبود تجربه‌ی کاربران از کار با اندروید ارائه دهد.

گوگل امروز در بلاگ Android Developers اعلام کرد که قصد دارد با شرکت‌های اندرویدی برای اطمینان از به‌کارگیری یکپارچه‌ی API‌های اندروید ۱۴ همکاری کند. سامسونگ اولین شرکتیست که در این راه با گوگل همکاری می‌کند و قرار است که تتیجه‌ی این همکاری در رابط کاربری One UI 6 مشاهده شود.

برخی از تغییرات سرویس‌های پس‌زمینه در اندروید ۱۴ شامل عملکرد یکپارچه در پس‌زمینه، سیستم پخش داخلی بهینه‌شده و قوانین جدید گوگل پلی برای کاهش سوءاستفاده از دستگاه و شبکه‌ی آن می‌شود. البته احتمالاً تمامی این تغییرات در روز اول در One UI 6 قابل مشاهده نخواهد بود اما عملکرد اپلیکیشن‌ها با دریافت به‌روزرسانی اندروید ۱۴ بهبود خواهد یافت.

سامسونگ به غیرفعال کردن اپلیکیشن‌های پس‌زمینه شهرت دارد. این موضوع با عرضه اندروید ۱۱ بدتر شد و مشکلاتی نظیر تاخیر در عرضه اعلان‌ها را به وجود آورد. انتظار می‌رود که با عرضه‌ی رابط کاربری One UI 6 شاهد چنین مشکلاتی نباشیم.

منبع: Android Police

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

گرافیک محبوب ایرانی‌ها از راه رسید؛ جعبه‌گشایی و نگاه نزدیک به RTX 4060 Ti [تماشا کنید]

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، کارت گرافیک RTX 4060 …