تماشا کنید: طرح مفهومی زیبا از نسخه مدرن ویندوز ۱۱ موبایل روی گوشی هوشمند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

مایکروسافت در اکتبر ۲۰۱۷ پایان‌ کار ویندوز ۱۰ موبایل را اعلام کرد و پس‌ از آن هیچ گوشی هوشمند جدیدی با سیستم‌عامل مذکور تولید نشد. البته برخی افراد همچنان درمورد اینکه ویندوز موبایل مدرن روی گوشی‌های هوشمند به‌ چه شکلی است و چه قابلیت‌هایی می‌تواند داشته باشد، خیال‌پردازی می‌کنند. اکنون کاربری با نام مستعار AR789 مدل مفهومی فوق‌العاده جذابی از ویندوز ۱۱ موبایل طراحی کرده است تا دیدگاه خود را درمورد این سیستم‌عامل به‌ تصویر بکشد.

پروژه‌هایی مثل DuoWOA از مدتی قبل امکان تجربه‌ی استفاده از ویندوز ۱۱ را روی گوشی‌های هوشمند ارائه می‌دهند اما این راهکار درواقع سیستم‌عامل دسکتاپ روی صفحه‌نمایش کوچک است. طرح مفهومی AR4789 رابط‌ کاربری بهینه‌شده برای گوشی‌های هوشمند، ابزارک‌های پویا، مرورگر فایل و… را شامل می‌شود و ظاهر کلی ویندوز ۱۱ را نیز حفظ می‌کند.

مدت‌ها از دوران تلاش‌های مایکروسافت برای رقابت با iOS و اندروید می‌گذرد. حتی اقدامات این شرکت برای حضور در بازار گوشی‌های هوشمند مجهز به دو نمایشگر، خیلی امیدوارکننده به‌نظر نمی‌رسد. لغو پروژه‌ی سرفیس Duo مجهز به نمایشگر تاشو، تغییرات در تیم‌های توسعه و شایعات عرضه‌ی اندروید ۱۳ برای سرفیس Duo، امید به آینده‌ای روشن برای گوشی‌های ساخت مایکروسافت را از بین می‌برد. درواقع تنها چیزی که برای علاقه‌مندان به ویندوز موبایل باقی مانده، همین طرح‌های مفهومی غیررسمی است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

آیا تعداد اسپرم مردان در جهان واقعا رو به کاهش است؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، مقاله‌ای که آگوست سال …