انویدیا RTX 4060 TI را در ماه May معرفی خواهد کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

براساس شایعات منتشر شده از دو منبع Megasize Gpu و hongxing، انویدیا قصد دارد تا کارت گرافیک RTX 4060 و RTX 4060 TI خود را در دو مدل ۱۶ گیگابایت و ۸ گیگابایت عرضه کند. تاکنون، مدل ۸ گیگابایت در تمامی فهرست‌ها ذکر شده است، اما دلیل عدم اشاره مدل ۱۶ گیگابایتی برای مدل ساده ۴۰۶۰ مشخص خواهد شد.

انتظار می‌رود تا مدل ۸ گیگابایتی کارت گرافیک RTX 4060 TI به عنوان اولین مدل در خانواده ۴۰۶۰ در بین بازه اردیبهشت و خرداد معرفی شود و به دنباله آن، مدلهای ۸ گیگابایت ۴۰۶۰ و مدل ۱۶ گیگابایت ۴۰۶۰TI در بین بازه تیر و مرداد معرفی شوند.

یکی از دلایل تصمیم گیری انویدیا مبنی بر عرضه نسخه ۱۶ گیگابایتی RTX 4060 TI به اعتراض اجتماع گیمرها نسبت به عملکرد سخت افزار و عرضه کارت گرافیک های AMD با قیمت مناسب و حافظه گرافیکی بیشتر بر می‌گردد.

بنابر تجربه گیمرها، نسخه ۸ گیگابایتی RTX 4060 TI برای عناوین جدید تریپل A کافی نیست و زمانی موضوع جالب می‌شود که انویدیا نسخه ۱۶ گیگابایتی را نیز برای خانواده ۴۰۶۰ انتخاب کند.

RTX 4060 TI  و انویدیا "انویدیا RTX 4060 TI را در ماه May معرفی خواهد کرد"

براساس اطلاعات، کارت گرافیک RTX 4060 TI از هسته گرافیکی AD106_350_A1 بهره می‌برد که نسخه کاهش یافته چیپ گرافیکی AD106 است. به علاوه، این مدل بر مبنای ۴۳۵۲ هسته کودا ساخته شده و حافظه ۸ و ۱۶ گیگابایت با سرعت ۱۸ گیگابیت در ثانیه و رابط باس ۱۲۸ بیتی، پهنای باند ۲۸۸ گیگابایتی را برای کارت گرافیک فراهم می‌کند.

همچنین، ۳۲ مگابایت حافظه سریع L2 برای این مدل در نظر گرفته شده که ۸ برابر بیشتر از RTX 3060TI است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

کسب درآمد از آپارات با ساخت کانال و تولید ویدیو

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، آپارات برای اینکه شما …