شاخص کل بورس از کجا برمی‌گردد؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

غول نقدینگی از ابتدای مهر تا کنون بازارهای مختلف را دچار دگرگونی کرده و با سیگنال خارج شدن برجام از دستور کار کشورهای غربی در کنار ناآرامی‌های اجتماعی به دل بازار ارز زده، سدهای قیمتی را شکسته و سطوح قیمتی جدیدی را تجربه کرده، در بازار خودرو با فشار بر پدال قیمت‌ها، خریداران را جا گذاشته و باعث زحمت فراوان خریداران پیاده در سربالایی قیمت‌ها شده و با برتری تقاضا از عرضه در بازار مسکن شرایط را برای این بازار که با پول‌های بزرگتری جابه‌جا می‌شود سخت‌تر کرده است.

سیل نقدینگی قدرت خرید پس‌اندازها را تخریب کرده و برخی متقاضیان خرید را به سمت بازار اجاره هدایت کرده است. در نهایت هم زمانی که قیمت ارز به سطوحی رسید که برای معامله‌گران مشخص شد بازگشت به برخی از محدوده‌های قیمتی احتمال کمی دارد و بازار بورسی که از سال ۹۹ از تورم جامانده با اهرم تورم و قیمت دلار ارزنده‌تر و از سایر بازارها عقب‌تر است، با احتیاط شروع به افزایش کرد.

در ادامه به مرور وقتی سهامداران عیار صعودی بازار را محک زدند سرمایه‌ها به آرامی جذب بازار سرمایه شد. سیالیت و تنوع سرمایه‌گذاری در بورس نقدینگی را به این بازار جذب کرد و در نهایت توانایی این بازار در جذب نقدینگی باعث شد تا سایر بازارها در فاز رکودی وارد شده و شاخص بازار سرمایه با موج نقدینگی جمع‌شده از سایر بازارها به سمت بالا حرکت کند، مقاومت تاریخی را بشکند و بر فراز آن بتازد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

آیا تعداد اسپرم مردان در جهان واقعا رو به کاهش است؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، مقاله‌ای که آگوست سال …