انتشار عمومی گوگل بارد برای بیش‌از ۱۸۰ کشور همراه با ویژگی‌های جدید

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

گوگل در جریان رویداد Google I/O 2023 قابلیت‌های جدیدی برای چت‌بات هوش مصنوعی موسوم به «بارد» معرفی کرد و اعلام کرد که کاربران بیش‌از ۱۸۰ کشور برای دسترسی به این چت‌بات دیگر نیازی به ثبت‌نام و قرارگرفتن در لیست انتظار ندارند. این چت‌بات تاکنون تنها برای کاربران ایالات متحده و بریتانیا دردسترس قرار داشت و کاربران این مناطق نیز برای استفاده از آن باید در لیست انتظار قرار می‌گرفتند.

گوگل می‌گوید که بارد افزون‌بر انگلیسی، اکنون از زبان‌های کره‌ای و ژاپنی نیز پشتیبانی می‌کند و در آینده پشتیبانی از ۴۰ زبان برتر دنیا که خوشبختانه فارسی را نیز شامل می‌شود به آن اضافه می‌شود. هرچند که گوگل موکدا آن‌را جایگزینی برای موتور جستجوی خود معرفی نمی‌کند و یا حداقل در زمان کنونی از ادغام آن با سرویس جستجو سر باز می‌زند.

افزون‌براین، اهالی مانتین ویو از قابلیت‌های جدیدی برای بارد رونمایی کردند. هم‌اکنون ۲۰ زبان برنامه‌نویسی پراستفاده توسط پایگاه داده این چت‌بات پشتیبانی می‌شود و کاربران می‌توانند برای اعمالی چون کدنویسی، دیباگ یا صادرکردن کد به پلتفرم‌های مختلفی چون Google Colab از بارد کمک بگیرند. گوگل می‌گوید که با تسهیل کردن ارجاع به‌کدها به‌وسیله‌ی پیوندهای انتقال‌دهنده، تجربه‌ی کدنویسی را بهبود بخشیده است.

این مطلب در حال به‌روزرسانی است…

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

BratGPT جدیدترین چت‌بات‌ هوش مصنوعی با هدف تمسخر شما از راه رسید

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، امروزه چت‌بات‌های هوش مصنوعی …