ابزار هوش مصنوعی گوگل ویرایش حرفه‌ای تصاویر را در حد فوتوشاپ ممکن می‌کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

گوگل در مراسم Google I/O 2023 که با تمرکز ویژه روی فناوری هوش مصنوعی برگزار شد، از ابزار جدیدی به‌نام Magic Editor برای گوگل فوتوز رونمایی کرد که ویرایش حرفه‌ای تصاویر را بدون نیاز به فوتوشاپ ممکن می‌کند.

ابزار Magic Editor به‌کمک هوش مصنوعی مولد که نمونه‌ای از آن را در مولد تصویر Dall-E و Midjourney دیده‌ایم به کاربر اجازه می‌دهد تغییرات بزرگ و چشمگیری را در تصاویر ایجاد کند. مثلا در چند نمونه عکسی که گوگل در این مراسم به اشتراک گذاشت، دیدیم که فردی که کنار یک آبشار ایستاده بود به‌کمک مجیک ادیتور به‌طور کامل به کناره‌ی عکس منتقل شد، افراد حاضر در پس‌زمینه کاملا حذف شدند و رنگ آسمان هم آبی‌تر و زیباتر شد.

یا در تصویر دیگری، ویرایشگر جادویی گوگل کودکی را که روی نیمکت نشسته و بخشی از بادکنک‌های در دست او از کادر بیرون زده بودند را به وسط عکس می‌آورد و جای خالی او را با بخش های جدیدی از نیمکت و بادکنک‌ پر می‌کند. ابزار هوش مصنوعی گوگل در این تصویر نیز باز آسمان را آبی‌تر می‌کند.

از دمویی که گوگل از توانایی‌های Magic Editor به نمایش گذاشت می‌توان گفت که این ابزار قابلیت‌های متعددی ازجمله جابه‌جایی سوژه‌ به نقطه‌ای بهتر در تصویر، تغییر اندازه‌ی سوژه، تغییر رنگ و میزان ابرها در آسمان یا پاک کردن موارد زاید از تصاویر را ارائه می‌دهد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

نگاهی بر ابتکارهای ADATA در کامپیوتکس ۲۰۲۳ برای خنک‌کردن SSD در آونگ

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، در‌واقع جریان هوا به‌واسطه …