استفاده از ایمیل تجاری برای افزایش اعتبار شرکت‌ها

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

استانداردسازی آدرس‌های رسمی کارکنان

ایمیل اختصاصی باعث استانداردسازی آدرس ایمیل‌های همه کارکنان شما می‌شود و می‌توانید از یک قالب مشخص برای آدرس ایمیل کارمندان خود استفاده کنید. آدرس ایمیل اختصاصی کوتاه‌تر است، بخاطرسپاری آن نیز آسان بوده و مشتریان به‌راحتی می‌توانند با کارمندان شما ارتباط برقرار کنند.

افزایش اعتبار شرکت

ایمیل رایگان همانطور که از نامش پیداست روی دامنه سرویس‌دهنده‌های رایگان همچون جیمیل و یاهو ایجاد می‌شود و برای ساخت آن صحت اطلاعات کاربران به‌صورت دقیق بررسی نمی‌شود؛ در حالیکه داشتن آدرس ایمیل تجاری تاثیر زیادی در جذب افراد خواهد داشت. دریافت و ارسال پیام با یک دامنه رسمی و اختصاصی این حس را به مشتریان و مخاطبان القا می‌کند که با مجموعه حرفه‌ای روبرو هستند و راحت‌تر به آنها اعتماد می‌کنند.

ایجاد ایمیل‌های متعارف

از آنجاییکه مالکیت سرویس ایمیل در اختیار شماست، به‌راحتی می‌توانید حساب‌های ایمیل متعارفی با نام دامنه خود بسازید. مثلا در صورتی که دامنه شما company.com باشد، حساب ایمیل info@company.com را بسازید و پیام‌های واحد روابط عمومی را از طریق این حساب مدیریت کنید. به این ترتیب، می‌توانید برای تمامی واحدهای کاری کسب و کار خود یک آدرس متعارف تعریف کنید که علاوه بر رسمی‌تر بودن حساب ایمیل، به راحتی نیز در ذهن مخاطب باقی می‌ماند.

امنیت بالا و حفظ محرمانگی اطلاعات

یکی دیگر از مزایایی که سرویس ایمیل اختصاصی به شما عرضه می‌کند، موضوع حفظ محرمانگی اطلاعات و افزایش امنیت ایمیل‌های ارسالی و دریافتی است. یک سرویس ایمیل رایگان محدودیت و تعهدی در قبال اطلاعات شما ندارد، اما در خصوص سرویس ایمیل تجاری، شما می‌توانید همه چیز را مدیریت و کنترل کنید. سرویس ایمیل کاری به صورت اختصاصی در اختیار شماست و محرمانگی اطلاعات توسط خود شما به عنوان مالک سرویس قابل کنترل و مدیریت است.

گسترش برند و تبلیغ کسب‌و‌کار

شما برای راه‌اندازی ایمیل تجاری خود، می‌توانید یک دامنه تجاری ثبت کنید که نام کسب و کار شما را داشته باشد. به این ترتیب ایمیل‌های شما هویت گرفته و ایمیل‌های ارسالی از طریق ایمیل کاری یک تبلیغ رایگان برای کسب و کار شماست. تبادل پیام با ایمیل اختصاصی نقش مهمی در ساخت و گسترش برند شرکت و تثبیت آن، در ذهن مشتریان و مخاطبان شرکت خواهد داشت.

بهره‌مندی از خدمات پشتیبانی تخصصی

سرویس ایمیل تجاری، توسط شرکت‌های ارائه دهنده خدمات ایمیل حرفه‌ای و تحت قراردادهای تعهد آور به کسب و کارها عرضه می‌شود. در واقع شما با خرید دامنه و فضای میزبانی از خدمات پشتیبانی این سرویس‌ها بهره‌مند می‌شوید. خدمات فنی، آموزشی و پشتیبان‌گیری که شرکت‌های ارائه دهنده سرویس‌های میزبانی ایمیل به شما ارائه می‎دهند، از بسیاری از مشکلات آتی مانند از دست دادن اطلاعات پیشگیری می‌کند.

از آنجاییکه شرکت‌های ارائه دهنده خدمات ایمیل، علاوه بر مدیریت اسپم، به هیچ عنوان از اطلاعات مشتریان خود برای ارسال پیام‌های تبلیغاتی استفاده نمی‌کنند همین مسئله سبب کاهش حجم زیادی از ایمیل‌های اسپم و تبلیغاتی از صندوق دریافت کاربران می‌شود.

نحوه ساخت ایمیل تجاری

همانطور که گفته شد، اولین مرحله برای ساخت ایمیل تجاری داشتن یک دامنه اختصاصی است که تحت مالکیت شما باشد. در صورتیکه تاکنون دامنه یا Domain تهیه نکرده‌اید ابتدا لازم است یک دامنه برای خود خریداری کنید. سایت‌های زیادی خدمات مربوط به ثبت دامنه ارائه می‌دهند که می‌توانید از طریق یکی از این سایت‌ها، برای ثبت دامنه سایت شرکت خود اقدام کنید. بهتر است دامنه‌ای را انتخاب کنید که دربرگیرنده نام خودتان یا مجموعه کاری شما باشد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

میبد؛ ایستگاه بعدی پیشگامان در افتتاح پروژه‌های فیبر نوری استان یزد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، در این زمینه، پیشگامان …