سیستم هوای فشرده قلب تپنده صنایع و بنگاه‌های تولیدی

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

کمپرسور باد اسکرو مهم ترین دستگاه در سیستم هوای فشرده محسوب میشود این دستگاه هوا را با کاهش حجم در داخل مخزن کمپرسور فشرده می‌کند و باعث می‌شود تا فشار هوا افزایش بیابد. کمپرسور باد اسکرو معمولاً با استفاده از یک الکتروموتور برقی یا دیزلی کار می کند.این ماشین های صنعتی به کمک دو روتور پیچی شکل که با سرعت بالایی می‌چرخند. در هنگام کار روتور‌ها هوا در بین آن‌ها در دام می‌افتد و دچار کاهش حجم می‌شود. این اتفاق به‌صورت پیوسته صورت می‌گیرد تا مقدار هوای مورد نیاز تأمین شود.

تمامی این اتفاقات در درون محفظه ای بنام “ایرند” صورت میگیرد. ایرند بصورت کوپل مستقیم یا به وسیله تسمه به الکتروموتور برقی یا دیزلی متصل میشود و با شروع به کار کردن الکتروموتور ایرند نیز کار می کند. کمپرسور‌های اسکرو از الکتروموتور‌های سه فاز بهره می‌برند که برای کنترل این نوع از دینام‌ها از تابلو برق به همراه اینورتر استفاده میشود.

هوادهی یا دبی کمپرسور های اسکرو با واحد مترمکعب اندازه گیری میشود. هوادهی کمپرسور های اسکرو نسبت به دیگر کمپرسور های بادی بسیار بیشتر است.این درصورتی است که کمپرسورهای اسکرو بدون خاموش شدن می‌تواند به‌صورت شبانه روزی کار کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد خرید و قیمت کمپرسور باد میتوانید به وب سایت کمپرسور حسنی سر بزنید روی این لینک کلیک کنید.

در صنعت و صنایع تولیدی از ابزارهای زیادی استفاده می‌شود که هرکدام نقش مهمی در تولید محصولات و ارائه خدمات در راستای اهداف شرکت مورد نظر دارند. اما شاید بتوان مهم ترین دستگاه که در اکثر کارگاه‌‌‌‌‌ها و بنگاه‌های تولیدی استفاده می‌شود را کمپرسور باد اسکرو دانست زیرا این دستگاه هوا را فشرده می‌کند و در اختیار ابزار های بادی قرار میدهد از همین رو تمامی ابزارهای پنوماتیک و بادی که از محبوبیت بسیار بالایی در بین شرکت‌ها و صنایع تولیدی دارند وابسته به کار و هوای فشرده هستند که توسط کمپرسور باد اسکرو تأمین می‌شود.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

چین بیش از یک میلیون پست در شبکه‌های اجتماعی را حذف کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، سازمان فضای سایبری …