یوتیوبر آمریکایی برای جذب مخاطب هواپیما را سرنگون کرد!

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،


دادستان‌های آمریکا می‌گویند، یوتیوبری که به عمد یک هواپیما را برای بالا بردن تعداد بیننده‌هایش سرنگون کرد، به جرم خود اعتراف کرده است.

به گزارش عصر اطلاعات و به نقل از بی‌بی‌سی، براساس گفته دادستان، وی پذیرفته است که اقدام به ممانعت از تحقیقات فدرال در خصوص این حادثه بخاطر پاکسازی محل سقوط کرده است. تروور جیکوب ۲۹ ساله، ویدئویی از سقوط هواپیما را در دسامبر ۲۰۲۱ در یوتیوب منتشر کرد و در آن اذعان داشت که این تنها حادثه بوده است.

این ویدیو تا به امروز بیش از ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار بار دیده شده است.

اما در حال حاضر وی در توافق پذیرش جرمش با دادستان‌ها قبول کرده که این ویدئو بخشی از یک قرارداد حمایت از یک محصول بوده است.

دادگاه ممکن است جیکوب را به ۲۰ زندان محکوم کند.

وزارت دادگستری ایالات متحده روز پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که این خلبان و چترباز به یک فقره سرنگون کردن هواپیما و اختفا مدارک جرم به قصد ممانعت از تحقیقات فدرال اعتراف کرده است.

در نوامبر ۲۰۲۱ جیکوب فرودگاه سانتا باربارا در کالیفرنیا را با هواپیمایی تک نفره که دوربین‌هایی روی آن نصب شده بود، ترک کرد. وی همراه با دوربین‌ها یک چتر نجات و همچنین یک پایه سلفی با خود برده بود.

 


تروور جیکوب از هواپیمای تک‌ سرنشین بر فراز کوه‌های لوس پادرس در کالیفرنیا به بیرون پرید

دفتر دادستانی ناحیه مرکزی کالیفرنیا می‌گوید که «او قصد نداشت به مقصد برسد، اما در عوض قصد داشت در طول پرواز از هواپیما با چتر نجات خارج شود و از خود در حال فرود آمدن و صحنه سقوط هواپیما فیلم بگیرد».

این هواپیما ۳۵ دقیقه پس از بلند شدن در جنگل ملی لوس پادرس سقوط کرد و جیکوب پس از آن به صحنه سقوط رفت و فیلم‌های ضبط شده توسط دوربین‌های هواپیما را برداشت.

برخی از بازدیدکنندگان یوتیوب نسبت به این سقوط شک کردند و گفتند که چطور تروور جیکوب قبل از بروز حادثه چتر نجات به تن داشته و هیچ تلاشی هم برای فرود ایمن هواپیما انجام نداده است.

او سقوط را به هیات ایمنی حمل و نقل ملی آمریکا گزارش داد و گفت که او مسئول حفظ لاشه هواپیما است. اما طبق توافق پذیرش جرم، تروور ژاکوب بعدا ادعا کرد که از محل سقوط اطلاعی نداشته است.

در بیانیه دادگستری آمریکا آمده است که او با هلیکوپتر به محل سقوط بازگشته و لاشه هواپیما را از آنجا جمع کرده و سپس آن را از بین برده است.

انتظار می‌رود جیکوب در هفته‌های آینده در دادگاه حضور پیدا کند. 

سال گذشته گواهینامه خلبانی او باطل شد.

 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

چرا جوامع انسانی هنوز از اعضای بدن برای اندازه‌گیری اجسام استفاده می‌کنند؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، به‌عقیده‌ی نویسندگان مقاله، احتمالا …