تغییر سایز آیکون در ویندوز ۱۰

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

مرحله اول: روی فضای خالی صفحه دسکتاپ ویندوز کلیک راست کنید.

مرحله دوم: در منوی بازشده نشانگر موس را روی گزینه اول، View، نگهدارید تا زیرمنوی آن باز شود و براساس نیاز خود بین اندازه‌های بزرگ، متوسط و کوچک به‌ترتیب Large و Medium و Small را انتخاب کنید. بلافاصله پس از انتخاب اندازه مورد نظر، تغییر سایز آیکون در ویندوز ۱۰ اعمال می‌شود و نیازی به راه‌اندازی مجدد سیستم نخواهید داشت.

روش دیگری نیز برای تغیر سایز آیکون در ویندوز ۱۰ وجود دارد که درواقع، روشی مرسوم در اکثر برنامه‌های ویندوز اعم‌از مرورگرها و مایکروسافت آفیس نیز است. این روش میانبری برای تغییر ابعاد اندازه آیکون و حتی اندازه فونت و متون به‌شمار می‌رود.

از روی کیبورد کلید Ctrl را نگهدارید و در همان حالت غلتک یا اسکرولر موس را به‌سمت بالا یا پایین ببرید. با حرکت اسکرولر به سمت بالا اندازه آیکون‌ها بزرگ می‌شود و با چرخاندن به سمت پایین سایز آیکون‌ها کوچک خواهد شد.

مزیت این روش در تغییر سایز آیکون در ویندوز ۱۰ برخلاف روش اول که فقط سه گزینه داشت، در این است که می‌توانید ابعاد شخصی‌سازی شده‌تری به‌دست آورید. البته، میزان حد بزرگی و کوچکی سایز آیکون‌ها مشخص است.

تغییر سایز آیکون در ویندوز با Display Settings

در این روش تغییر اندازه آیکون، درواقع، اندازه متن، برنامه‌ها و سایر بخش‌های روی صفحه نمایش (حتی آیکون‌های File Explorer) تغییر می‌کند. در تنظیمات نمایشگر (Display Settings) می‌توانید به‌طور کلی ابعاد و اندازه هر آیتمی که در نمایشگر نشان داده می‌شود را تغییر دهید.

مرحله اول: در فضای خالی صفحه دسکتاپ کلیک راست کنید و از منوی آن روی Dsiplay Settings بزنید تا پنجره جدیدی باز شود.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

عجیب ترین میوه های جهان ؛ از تاک شکلاتی تا اژدها

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، دنیای گیاهان زیبایی‌های فراوانی …