لیندا یاکارینو به‌عنوان مدیرعامل جدید توییتر جای ایلان ماسک را گرفت

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

به‌روزرسانی (۲۲ اردیبهشت ساعت ۲۰:۱۰): ایلان ماسک با انتشار توییتی جدید اعلام کرد لیندا یاکارینو مدیرعامل جدید توییتر است. به گفته‌ی ایلان ماسک، یاکارینو تمرکز اصلی‌اش را معطوف عملیات‌های کسب‌‌و‌کار می‌کند. ایلان ماسک روی طراحی محصول و فناوری‌های جدید متمرکز می‌شود.

ایلان ماسک می‌گوید: «مشتاق همکاری با لیندا برای تبدیل کردن این پلتفرم به X اپلیکیشن همه‌چیز هستم.»

خبر اصلی (۲۲ اردیبهشت ساعت ۱۱:۳۰): ایلان ماسک با عمل به وعده‌ی قبلی‌اش اعلام کرده است که در آینده‌ای نزدیک از سِمَت مدیرعاملی توییتر کناره‌گیری می‌کند. این کارآفرین سرشناس صنعت فناوری از آغازبه‌کار مدیرعامل جدید در تقریباً ۶ هفته‌ی آینده خبر داده است.

فعلا هویت مدیرعامل جدید توییتر به‌صورت رسمی اعلام نشده، با این‌حال ایلان ماسک گفته که یک زن را برای این جایگاه شغلی انتخاب کرده است. ایلان ماسک در ادامه‌ی مسیر به‌عنوان رئیس اجرایی هیئت‌مدیره و مدیر ارشد فناوری در توییتر حضور خواهد داشت.

چند ساعت پس از انتشار توییت ایلان ماسک، خبرگزاری وال‌استریت ژورنال در گزارشی اختصاصی ادعا کرد لیندا یاکارینو، مدیر تبلیغاتی NBCUniversal، «در حال مذاکره» برای تبدیل شدن به مدیرعامل توئیتر است. به‌نوشته‌ی انگجت، یاکارینو همواره حامی یافتن راه‌های جدیدی برای اندازه‌گیری میزان اثرگذاری تبلیغات بوده است.

ماسک و یاکارینو پیش‌تر در یک‌سری رویدادهای مربوط‌به صنعت تبلیغات در کنار یک‌دیگر حضور پیدا کرده‌اند. همچنین یاکارینو بارها در حمایت از ایلان ماسک مصاحبه کرده است. NBCUniversal همکاری گسترده‌ای با توییتر دارد و اخیرا قرارداد جدیدی امضا کرده است تا ویدیوی مسابقات المپیک ۲۰۲۴ را در توییتر پخش کند.

لیندا یاکارینو مدتی پیش در یک توییت اعلام کرد که توییتر باید سرویس Periscope را احیا کند. او در ادامه‌ی توییتش خطاب به ایلان ماسک نوشت: «این ایده‌ای برای همکاری جدیدمان است.»

ایلان ماسک اواخر سال گذشته‌ی میلادی در یک نظرسنجی از کاربران خواست درباره‌ی ادامه‌ی فعالیتش به‌عنوان مدیرعامل توییتر نظر دهند. پس از برگزاری نظرسنجی، ماسک گفت وقتی «فردی که به اندازه‌ی کافی احمق باشد» را پیدا کند، مدیرعاملی توییتر را به او واگذار خواهد کرد.

مشخص نیست که پس از انتخاب مدیرعامل جدید، ایلان ماسک چقدر بر توییتر کنترل خواهد داشت.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تجدیدنظرخواهی استارتاپ‌های بیمه‌ای در برابر رأی شورای رقابت درباره سوییچ بیمه مرکزی

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، اوایل اردیبهشت ماه امسال …