تأیید طرح انتقال سوابق بیمه میان صندوق‌های بازنشستگی توسط شورای نگهبان

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

سخنگوی شورای نگهبان گفت: طرح انتقال سوابق بیمه میان صندوق‌های بازنشستگی و تجمیع سوابق در صندوق‌های مختلف بیمه‌ای مغایر شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری صبح امروز شنبه (۲۳ اردبیهشت) با اشاره به آخرین طرح‌ها و لوایح مورد بررسی در شورای نگهبان، اظهار داشت: طرح نقل و انتقال ضوابط و سوابق بیمه‌ای افراد یکی از موارد مورد بررسی در شورا بود که چند بار در رفت‌وآمد بین مجلس و شورای نگهبان بود که در نهایت با اصلاحات صورت‌گرفته در مجلس، مغایر شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

همچنین اصلاح قانون ساختار تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری نیز پس از چند مرتبه رفت‌وآمد بین مجلس و شورای نگهبان نهایتاً به تأیید شورا رسید، علاوه بر این طرح حمایت از گزارشگران فساد مورد بررسی قرار گرفت.

سخنگوی شورای نگهبان ادامه داد: این طرح ۱۷ ماده دارد که شورا نسبت به ۴ ماده آن ابهاماتی داشت، به‌طور مثال در ماده ۷ این طرح نسبت به بازه زمانی اعمال این مصوبه ابهاماتی وجود داشت که مجلس باید در این رابطه شفاف‌سازی کند، البته عمده ابهامات شورای نگهبان در جهت حمایت از افشاگران و دقیق‌تر شدن این مصوبه برای حمایت از افشاگران فساد است که امیدواریم مجلس این ابهامات را مرتفع کند.

طحان نظیف خاطرنشان کرد: طرح بانکداری جمهوری اسلامی نیز در جلسات اخیر شورا مورد بررسی قرار گرفت، این طرح ابتدا با اشکالات و ابهامات متعددی مواجه بود که به‌مرور با رفت‌وآمدهایی که بین مجلس و شورا داشت در حال مرتفع شدن است و منتظریم که ایرادات باقی‌مانده از سوی مجلس رفع شود تا مجدداً مورد بررسی در شورا قرار گیرد.

وی همچنین گفت: لایحه عضویت ایران در اتحادیه اوراسیا دیگر لایحه مورد بررسی در شورا بود که به‌خلاف شرع و قانون اساسی دانسته نشد و مورد تأیید اعضای شورای نگهبان قرار گرفت.

طحان نظیف در پاسخ به سؤالی درباره بحث واگذاری بی‌ضابطه خودرو به برخی نمایندگان و این‌که این موضوع در بررسی صلاحیت آنها مورد بررسی قرار می‌گیرد یا خیر گفت: هنوز در این زمینه گزارشی دریافت نکردیم اما اگر خلافی در این خصوص صورت گرفته باشد، در بررسی صلاحیت‌ها مدنظر قرار می‌گیرد.

 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تجدیدنظرخواهی استارتاپ‌های بیمه‌ای در برابر رأی شورای رقابت درباره سوییچ بیمه مرکزی

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، اوایل اردیبهشت ماه امسال …