به حراج گذاشتن چک ۱۷۵ دلاری اپل با امضای استیو جابز

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

یک چک بانکی که از طرف اپل برای شرکت Cramptoon, Remke & Miller به مبلغ ۱۷۵ دلار صادر شده و به امضای «استیو جابز» رسیده بود، در یک مزایده با ارزش ۱۰۷ هزار دلار به فروش رسید. این چک ظاهراً مربوط به سال ۱۹۷۶، چند ماه پس از تأسیس اپل است.

حراجی RR Auction از فروش یک چک قدیمی اپل با امضای استیو جابز خبر داده. نکته جالب این چک آدرس اولیه شرکت اپل است که به پالو آلتو اشاره دارد. این چک در تاریخ ۸ ژوئیه ۱۹۷۶ برای شرکت خدمات مشاوره‌ای Crampton, Remke & Miller به مبلغ ۱۷۵ دلار صادر شده بود. اما حالا پس از چهار دهه، با قیمت ۱۰۶,۹۸۵ دلار به فروش رسیده است.

اپل در آن دوره از این آدرس برای پاسخ‌گویی به مشتریان و دریافت نامه و بسته‌های پستی استفاده می‌کرد. استیو جابز در ابتدا کار اپل را در گاراژ خانوادگی خود آغاز کرده بود. Crampton, Remke & Miller در آن سال‌ها به بسیاری از شرکت‌های دنیای فناوری در شمال کالیفرنیا ازجمله آتاری، زیراکس، Memorex و National Semiconductor خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌کرد.

چک امضاشده توسط استیو جابز مربوط به سال ۱۹۷۶

همکاری جابز با این شرکت نشان‌دهنده تعهد او بر چشم‌انداز بلندمدت اپل و برنامه‌ریزی راهبردی وی برای آینده این کمپانی بوده است. «بابی لیوینگستون»، معاون RR Auction که وظیفه مدیریت این مزایده را بر عهده داشته، می‌گوید: «این یک چک قابل‌توجه و بدون نقص مربوط به زمانی است که استیو جابز برای اولین‌بار با یک شرکت مشاوره‌ای برای اپل وارد همکاری شد.»

چک‌های قدیمی که ظاهر خوبی داشته باشند، از آن جهت حائز اهمیت هستند که داستان تأسیس شرکت‌ها را روایت می‌کنند. این چک نیز به‌خاطر امضای استیو جابز اهمیتی دوچندان پیدا کرده است. حراجی RR Auction مزایده این چک را در تاریخ ۱۷ آوریل (۲۸ فروردین‌ماه) آغاز کرده بود. این مزایده درنهایت در تاریخ ۲۰ اردیبهشت‌ماه به پایان رسید. این حراجی تخمین زده بود که ارزش این چک حدود ۲۵ هزار دلار باشد.

 

منبع: دیجیاتو

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

بهره بین بانکی باز تغییر کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،  این نرخ در این …