مایکروسافت افزایش حقوق کارکنان را متوقف کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت در یک اطلاعیه داخلی، این تصمیم را به عنوان یک اقدام ضروری برای تولید بازدهی کافی به منظور سرمایه‌گذاری در تغییر بزرگ به سمت هوش مصنوعی توضیح داد. وی افزود: مایکروسافت بسته پاداش سال ۲۰۲۲ را افزایش داده است. با این حال، این شرکت در نظر دارد حقوق کارکنان ساعتی را افزایش داده و پاداش و برنامه اعطای سهام را بدون اختصاص بودجه بیشتر به آن، حفظ کند.

به گزارش عصر اطلاعات از ایسنا، سخنگوی مایکروسافت اعلام کرد به عنوان یک شرکت، واقف هستیم که عبور از یک فضای اقتصادی پویا و یک تغییر بزرگ در پلتفرم، ایجاب می‌کند تصمیمات مهمی در نحوه سرمایه‌گذاری روی افرادمان بگیریم.

شرکت‌های فناوری در واکنش به ضعیف شدن تقاضای مصرفی و به منظور تقویت اوضاع مالی خود در آستانه رکود احتمالی، دست به کوچک سازی زده و هزینه‌های جهانی خود را کاهش داده اند. مایکروسافت با دنبال کردن غولهای فناوری دیگر نظیر متا پلتفرمز و آمازون، امسال هزاران موقعیت شغلی را حذف کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این شرکت ماه میلادی گذشته سود و فروش سه ماهه‌ای گزارش کرد که بهتر از حد مطلوب بود و سرمایه‌گذاری بزرگی روی هوش مصنوعی انجام می‌شود که شامل سرمایه گذاری جدید ۱۰ میلیارد دلاری در شرکت OpenAI و ربات چت موتور جست‌وجوی اینترنتی بینگ و یک استراتژی برای تقویت فروش خدمات ابری آزور، تبلیغات جست‌وجو و برنامه های بهره وری اداری است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

عجیب ترین میوه های جهان ؛ از تاک شکلاتی تا اژدها

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، دنیای گیاهان زیبایی‌های فراوانی …