نحوه انتخاب معلم خصوصی خوب از ایران مدرس

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

در حال حاضر یکی از بهترین راهکارها برای یادگیری بهتر دروس مختلف، افزایش معدل، موفقیت در کنکور و کسب درصد بالا در دروس کنکوری، موفقیت در امتحانات و گرفتن نمره ۲۰ در ریاضی، فیزیک و سایر دروس، یادگیری بهتر و سریعتر مکالمه زبان انگلیسی، موفقیت در آزمون های آیلتس و تافل، یادگیری کامپیوتر و نرم افزارهای تخصصی در زمان کم و … استفاده از کلاس های تدریس خصوصی و داشتن یک معلم خصوصی خوب و مجرب است. کلاس های خصوصی ممکن است در مقایسه با کلاس های گروهی آموزشگاهها و یا کتاب و فیلم های کمک آموزشی هزینه بیشتری داشته باشد اما مزایای زیادی هم دارد و این باعث می شود افراد زیادی متقاضی استفاده از این کلاس ها باشند.

مهمترین مزیت کلاس های تدریس خصوصی این است که این کلاس ها متناسب با هدف و خواسته شاگرد شخصی سازی می شود. به عبارت دیگر، برای هر دانش آموز، دانشجو و زبان آموزی مطالب ارائه شده در کلاس بسته به این که سطح سواد و توانایی شاگرد چقدر هست و چه هدفی از برگزاری کلاس دارد می تواند متفاوت باشد. در کلاس های گروهی سر فصل ها توسط استاد مشخص می شود اما در کلاس خصوصی خود شاگرد مشخص می کند چه مطالبی تدریس شود و در نتیجه بازدهی کلاس ها بسیار بیشتر خواهد بود.

به عنوان مثال، برای درس ریاضی بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان اشکالات پایه ای دارند. فرض کنید دانش آموزی مشتق را خوب یاد نگرفته باشد و در کلاس استاد بخواهد انتگرال را به ایشان یاد بدهد. از آنجایی که مباحث مشتق و انتگرال رابطه تنگاتنگی با هم دارند، دانش آموز یا دانشجویی که فرمول های مشتق گیری را خوب بلد نیست نمی تواند انتگرال را هم خوب آموزش ببینید. یک معلم خصوصی ریاضی خوب وقتی با پرسیدن سوال متوجه این اشکال پایه ای می شود، در کمترین زمان ابتدا اشکالات بحث مشتق را برطرف نموده و در مرحله بعد سراغ تدریس مبحث انتگرال می رود.

نکته دیگر اینکه زمان و مکان برگزاری کلاس ها هم توسط خود شاگرد و با هماهنگی استاد مشخص می شود و همین مورد هم باعث می شود در بهترین زمان از این کلاس ها استفاده گردد و نتیجه خوبی حاصل شود. کلاس های خصوصی می تواند به صورت تدریس خصوصی در منزل و یا تدریس خصوصی آنلاین برگزار شود.

راهنمایی برای انتخاب معلم خصوصی خوب با قیمت مناسب

همانطور که گفته شد، استفاده از کلاس های تدریس خصوصی فواید زیادی دارد. اگر در کنار خودتان بهترین معلم ریاضی و یا بهترین معلم فیزیک را هم نداشته باشید ولی یک استاد خوب و با تجربه شما را راهنمایی کند باز هم نتیجه خوبی خواهید گرفت. در کلاس های خصوصی علاوه بر رفع اشکال و یادگیری عمقی تر دروس می توانید از اساتید در زمینه برنامه ریزی درسی و نحوه درس خواندن و …. هم کمک بگیرید. کلاس های خصوصی سطح قابل تنظیمی دارد و متناسب با دانسته های قبلی شما مطالب در این کلاس ها ارائه می شود. یکی از دلایلی که باعث می شود این کلاس ها بازدهی خوبی داشته باشد همین است. برای داشتن معلم خصوصی خوب با نرخ مناسب موارد زیر را در نظر بگیرید.

۱. به سابقه کاری اساتید توجه کنید: در سایت ایران مدرس www.IranModares.com لیست کاملی از مدرسین تدریس خصوصی را می توانید مشاهده کنید.

بر روی عبارت معلم خصوصی کلیک کنید تا لیست کامل مدرسین در ایران مدرس را مشاهده نمائید.

مدرسین ثبت نامی در ایران مدرس اطلاعات کاملی را از خودشان ثبت نموده اند. مثلا در متن تبلیغ خودشان ذکر کرده اند که در چه مدارسی قبلا تدریس کرده اند و چند سال سابقه تدریس خصوصی دارند. اساتید همچنین دانشگاه محل تحصیل و رشته تحصیلی خودشان، قیمت کلاس های تدریس خصوصی، دروسی که تدریس می کنند، شرایطی که برای برگزاری کلاس های خصوصی در نظر دارند و موارد دیگری را هم ذکر نموده اند.

۲. برگزاری جلسه اول بهترین راهکار است: بسیاری از اساتید جلسه اول را در صورت عدم رضایت شما به صورت رایگان برگزار می کنند. به این معنی که اگر شما از نحوه تدریس استاد راضی نباشید از شما هزینه ای دریافت نمی کنند. حتی اگر هزینه ای هم دریافت شود در بسیاری از مواقع تا جلسه اول تدریس برگزار نشود نمی توانید شناخت کاملی نسبت به استاد پیدا کنید. بهتر است با حوصله لیست اساتید را بررسی نمائید و با توجه به معیارهایی که در نظر دارید معلم مورد نظر خودتان را انتخاب نمائید. در نهایت اولین جلسه کلاس را تشکیل دهید. اگر از نحوه تدریس ایشان صد در صد راضی بودید کلاس ها را ادامه می دهید. در غیر اینصورت می توانید با یک استاد دیگر کلاس را هماهنگ نمائید.

۳. فقط روی قیمت کلاس ها متمرکز نشوید: بسیاری از متقاضیان کلاس های تدریس خصوصی وقتی لیست مدرسین را بررسی می کنند تنها عاملی که در نظر می گیرند این است که معلم خصوصی کلاس را با قیمت ارزان برگزار نماید. خوب است که قیمت کلاس ها مناسب باشد ولی به هر حال به آن بیش از اندازه اهمیت ندهید. بهتر است روی رزومه کاری و سوابق تدریس اساتید تمرکز بیشتری داشته باشید و استادی که خوب تدریس می کند و شخص با سوادی است را هماهنگ نمائید.

۴. قبل از کلاس با استاد حرف بزنید: می توانید قبل از اینکه کلاس ها را به صورت نهایی هماهنگ نمائید و یک استاد را انتخاب کنید با چند مدرس که به نظر شما خوب هستند حرف بزنید و بعد از اینکه حرف زدید معلم مورد نظر خودتان را انتخاب نمائید. در بسیاری از موارد وقتی با یکی از اساتید حرف می زنید از نحوه حرف زدن ایشان خوشتان می آید و یا مواردی را ذکر می کند که دقیقا مد نظر شما است و در نتیجه تصمیم می گیرید کلاس را با ایشان هماهنگ کنید.

دانشگاه محل تحصیل و مدرک تحصیلی اساتید را بررسی کنید

برای تمامی مدرسین در ایران مدرس مدرک تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل ایشان ثبت شده است. البته در صورت لزوم می توانید مدارک تحصیلی را هم از استاد درخواست کنید. سعی کنید با اساتیدی کلاس داشته باشید که از دانشگاه خوب فارغ‌التحصیل شده باشند. بهترین مدرسین تدریس خصوصی معمولا خودشان در ایام تحصیل موفق بوده اند و به همین دلیل در کنکور رتبه خوبی آورده اند و توانسته اند در دانشگاه معتبر و سطح بالا قبول شوند. نکته بعدی اینکه وقتی مدرسی در دانشگاه خوب درس خوانده است در کلاس های اساتید باسواد و عالی حضور داشته است و بنابراین سطح سواد و دانش بالایی دارد.

قیمت کلاس های تدریس خصوصی را هم مد نظر داشته باشید

خوشبختانه در کنار اطلاعات کامل دیگری که برای تمامی مدرسین در ایران مدرس ارائه شده است می‌توانید شماره تماس مستقیم هر استاد و قیمت تدریس خصوصی برای هر جلسه یا هر ساعت تدریس را هم ببینید. نرخ کلاس های خصوصی به پارامترهای مختلفی بستگی دارد و برای اساتیدی که در بخش هزینه تدریس عبارت توافقی را ذکر کرده اند می توانید با ایشان تماس بگیرید و نرخ را بپرسید. پیشنهاد می شود فقط در جستجوی کلاس ارزان نباشید و تلاش کنید با یکی از بهترین مدرسین زبان انگلیسی، زیست، عربی و یا هر درس دیگری که مد نظر دارید کلاس داشته باشید. اساتید برجسته ممکن است برای هر جلسه تدریس هزینه بیشتری درخواست کنند اما داشتن کلاس با چنین مدرسینی در نهایت به نفع شما خواهد بود.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

گرافیک محبوب ایرانی‌ها از راه رسید؛ جعبه‌گشایی و نگاه نزدیک به RTX 4060 Ti [تماشا کنید]

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، کارت گرافیک RTX 4060 …