کنسول دستی ROG Ally ایسوس در اجرای بازی‌ با شبیه‌سازهای مختلف عملکرد خیره‌کننده‌ای دارد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

APUهای سری AMD Ryzen Z1 با پشتیبانی از AVX-512 در کنسول دستی ایسوس ROG Ally باعث می‌شود این دستگاه عملکرد بسیار خوبی در شبیه‌سازی بازی‌ها داشته باشد.

مدل پایه ROG Ally چند روز قبل با قیمت ۵۹۹ دلار و مدل اکستریم این کنسول دستی با برچسب ۶۹۹ دلاری در آمریکا معرفی شد. یکی از ویژگی‌های مهم این محصول، بهره گرفتن از APUهای سری Ryzen Z1 است که از AVX-512 پشتیبانی می‌کند و به‌همین دلیل عملکرد بسیار خوبی در شبیه‌سازی‌های مختلف ازجمله RPCS3 ارائه می‌دهد.

به‌عنوان مثال ROG Ally با مصرف ۹ وات برق می‌تواند شبیه‌ساز دلفین را با وضوح ۱۰۸۰p و نرخ ۶۰ فریم‌برثانیه اجرا کند. همین شرایط درمورد شبیه‌ساز PS2/PCSX2 نیز صدق می‌کند. کنسول دستی ایسوس همچنین عناوینی مثل God of War Chains of Olympus را با شبیه‌ساز PSP با وضوح ۱۰۸۰p و سرعت ۶۰ فریم‌برثانیه اجرا می‌کند و مصرف برق آن در این حالت ۷ وات است.

البته راه‌اندازی شبیه‌ساز ۳DS Citra روی APUهای AMD به‌دلیل استفاده از OpenGL کار سختی است اما این کار با درایورهای جدید تیم قرمز و بهینه‌سازی‌های خاص OpenGL امکان اجرای برخی بازی‌های ۳DS را با وضوح Full HD و نرخ ۶۰ فریم‌برثانیه فراهم می‌کند.

بازی God of War 3 در شبیه‌ساز RPCS3 روی کنسول ROG Ally ایسوس با سرعت ۶۰ فریم‌برثانیه و وضوح ۱۰۸۰p اجرا می‌شود. در مقام مقایسه، استیم‌دک این عنوان را سرعت متوسط ۱۵ تا ۲۵ فریم‌برثانیه و با وضوح ۷۲۰p اجرا می‌کند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

چین بیش از یک میلیون پست در شبکه‌های اجتماعی را حذف کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، سازمان فضای سایبری …