۳ سهام اثرگذار در رشد شاخص کل بورس برای دومین روز متوالی

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

شاخص کل هم وزن بورس نیز با رشد  ۳ هزار و ۸۳۷  واحدی در رقم ۷۵۲ هزار و ۴۴۱ واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس نیز با افزایش ۲۰۹ واحدی به رقم ۲۸ هزار و ۶۹۰ واحد رسید. شاخص هم وزن فرابورس هم روند صعودی داشت و با رشد هزار و ۵۴ واحد به سطح ۱۳۶ هزار و ۲۰۳ واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ بورس

امروز نمادهای وامید، میدکو و شتران بزرگان سبزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در مقابل همراه، اپال و خساپا بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای شگویا، انتخاب و بپاس بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند و نمادهای دماوند، سرچشمه و خدیزل بیشترین اثر منفی را بر شاخص کل فرابورس داشتند. 

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نیز ثبهساز بیشترین تراکنش را داشت و خساپا و شتران در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز دی، فرود و کرمان بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات بازار 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به ۱۲۹ هزار و ۳۳۹ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۱۰۵ هزار و ۲۲ میلیارد تومان بود که ۸۱ درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش ۱۸ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۱۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان رسید. 

عرضه و تقاضای بازار 

در معاملات دوشنبه، ۱۲۱ نماد صف خرید داشتند و ۸۸ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت ۷۶ درصدی نسبت به روز قبل به ۶۸۰ میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش ۷ درصدی به ۴۲۴ میلیارد تومان رسید. 

 

منبع:اقتصاد نیوز

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

آیا تعداد اسپرم مردان در جهان واقعا رو به کاهش است؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، مقاله‌ای که آگوست سال …