مدیاتک معماری گرافیکی انویدیا را به گوشی‌های هوشمند می‌آورد؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

مدیاتک سال‌ها است که برای ساخت پردازنده‌ی مرکزی و پردازنده‌ی گرافیکی از معماری آرم استفاده می‌کند؛ اما احتمالاً این تراشه‌ساز تایوانی در آینده‌ای نزدیک گرافیک‌های موبایلی را در همکاری با انویدیا می‌سازد.

براساس گزارش نشریه‌ی دیجی‌تایمز و به‌نقل از منابع آگاه، تراشه‌ی گرافیکی جدیدی که مدیاتک و انویدیا می‌سازند، در سال ۲۰۲۴ از راه خواهد رسید.

این دو شرکت «محصولاتی پلتفرمی» بر‌پایه‌ی آرم برای لپ تاپ‌ها تولید خواهند کرد تا شاهد رقیب مستقیمی برای تراشه‌هایی باشیم که کوالکام برای لپ تاپ می‌سازد. دیجی‌تایمز می‌گوید پردازنده‌های لپ تاپی مدیاتک برای محصولات میان‌رده و پریمیوم تولید خواهند شد.

گرافیک‌های سری جی‌فورس انویدیا در بازار کامپیوترهای شخصی حرف اول را می‌زنند و قدرت پردازشی بسیار زیادی دارند. این گرافیک‌ها از واحدی اختصاصی برای یادگیری ماشین و هوش مصنوعی نیز بهره‌مند هستند. انتظار داریم گرافیک موبایلی جدید مدیاتک به‌لطف قابلیت‌هایی مثل DLSS (آپ‌اسکیل رزولوشن با هوش مصنوعی) و رهگیری پرتو حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.

هم‌زمان با همکاری احتمالی مدیاتک و انویدیا، کوالکام نمی‌خواهد دست روی دست بگذارد. این شرکت مشغول کار روی تراشه‌های جدیدی با کدنام Oryon است که سال ۲۰۲۴ از راه ‌می‌رسند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

هجوم همه‌جانبه به هوش مصنوعی؛ اینتل اولین جزئيات از پردازنده‌های نسل ۱۴ را منتشر کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، یکی از چیپلت‌های میتیور …