تمرکز سرویس کوارتز (Quartz) اپل بر خلق‌وخوی کاربران

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،
سرویس‌های اشتراک اپل در پایان سال ۲۰۲۲ به رکورد ۹۰۰ میلیون کاربر رسید که تناسب اندام یکی از سریع‌ترین محرکه‌های رشد است. تحلیلگران تخمین می‌زنند که سرویس Fitness+ این شرکت ممکن است به درآمد حیرت‌انگیز ۳٫۶ میلیارد دلاری در اوایل سال ۲۰۲۵ برسد. به نظر می‌رسد اپل می‌خواهد با افزودن چند ترفند جدید و چشمگیر در ماه‌های آینده، خدمات سلامت خود را باز هم وسوسه‌انگیزتر کند. بلومبرگ گزارش داده است که اپل در حال طرح‌ریزی یک سرویس مربیگری مبتنی بر هوش مصنوعی با نام کد Quartz است تا پورتفوی محصولات تناسب اندام خود را تقویت کند.
 
به گزارش عصر اطلاعات و به نقل از اسلش‌گیر، گفته می‌شود که این سرویس بر روی ردیابی احساسی تمرکز دارد، که با توجه به بازار پررونق اپلیکیشن‌هایی که به سلامت روان و مدیریت استرس کمک می‌کنند جای تعجب ندارد. گفته می‌شود که «کوارتز» در قالب یک اپلیکیشن مستقل وارد بازار خواهد شد و هزینه‌ای ماهانه دریافت خواهد کرد. با این حال، مشخص نیست که آیا اپل طرح تخفیفی نیز همراه با اشتراک Fitness+ موجود ارائه خواهد کرد یا خیر.
 

این گزارش، که به منابع داخلی ناشناس استناد می‌کند، ادعا می‌کند که کوارتز «کاربران را برای ورزش کردن، بهبود عادات غذایی و کمک به آنها برای خواب بهتر، با انگیزه نگه می‌دارد». جای تعجب نیست که موتور هوش مصنوعی کوارتز اطلاعات خود را از حسگرهای زیستی نصب شده بر روی ساعت اپل تامین می‌کند. بر اساس این اطلاعات جمع‌آوری‌شده، گفته می‌شود که این سرویس به غیر از ایجاد روال‌های مربیگری تمام‌عیار برای کاربران، توصیه‌های شخصی‌سازی ارائه می‌کند. قابل ذکر است که انتظار نمی‌رود این خدمات مربیگری (کوچینگ) در سال ۲۰۲۳ عرضه شود.
 
احساسات به عنوان یک سرویس
 از سوی دیگر، اپ Health به زودی به کاربران این امکان را خواهد داد که جزئیات خلق و خوی خود را در هر ساعت از روز ثبت کنند و بر اساس پاسخ‌هایی که به سؤالات خاص می‌دهند، این برنامه یک نمایه (پروفایل) احساسی طولانی‌مدت برای آنها ایجاد خواهد کرد. طبق گزارش‌ها، اپل برنامه‌های بلندپروازانه‌تری دارد که شامل تجزیه و تحلیل گفتار و متن از طریق آیفون برای سنجش دقیق‌تر وضعیت عاطفی کاربران است. انتظار می‌رود اپل در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان خود در ماه ژوئن از اپلیکیشن Health به‌روزشده و سایر قابلیت‌های سلامت محور رونمایی کند.
 
 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

فعالیت اینفلوئنسرهای فرانسوی قانونمند می‌شود

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، پس از این که …