آپدیت اندروید ۱۴؛ فهرست تمام گوشی‌های واجدشرایط

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

در فوریه‌ی ۲۰۲۳، گوگل رسماً اولین پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان اندروید ۱۴ را منتشر کرد. اکنون دومین نسخه‌ی بتا از راه رسیده است و هنوز دوره‌ی چندماهه‌ی بتا قبل از رسیدن نسخه‌ی پایدار وجود خواهد داشت. به‌هر‌حال، قبل از عرضه‌ی اندروید ۱۴ احتمالا این سؤال در ذهنتان شکل گرفته است که کدام گوشی‌ها اندروید ۱۴ را دریافت می‌کنند؟

بسیاری از برندها سیاست به‌روزرسانی خود را در طول سال ۲۰۲۲ بهبود دادند و انتظار می‌رود در آینده با عرضه‌ی اندروید ۱۴ بهتر هم شود. وقتی از دستگاه‌های پرچم‌دار سخن به‌میان می‌آید، بزرگ‌ترین برندها اکنون در حال استانداردسازی حداقل سه آپدیت اندروید هستند؛ اما متأسفانه همه‌ی آن‌ها سیاست‌های بازنگری‌شده را به مدل‌های قدیمی‌تر تعمیم نداده‌اند.

توجه کنید که این مقاله با ادامه‌ی مراحل انتشار نسخه‌ی اندروید ۲۰۲۳ به‌طور مستمر به‌روزرسانی می‌شود؛ به‌همین‌دلیل، توصیه می‌کنیم هرازگاهی مقاله را بررسی کنید تا ببینید که آیا به‌روزرسانی برای گوشی شما عرضه می‌شود یا خیر.

اندروید ۱۴ چه تغییرات جدیدی به‌ارمغان می‌آورد؟

در سال ۲۰۲۱، اندروید ۱۲ با نوآوری چشمگیری عرضه شد؛ ولی در سال ۲۰۲۲، اندروید ۱۳ با تغییرات خاصی همراه نبود. در سال ۲۰۲۳، اندروید ۱۴ یک سال تکراری دیگر به‌نظر می‌رسد؛ چراکه حداقل با علم به گزارش‌های فعلی‌، ظاهراً تغییرات بزرگی در آن ایجاد نخواهد شد.

با‌وجوداین، تغییرات جدیدی را شامل خواهد شد. گفته می‌شود در اندروید ۱۴ می‌توانید اندازه‌ی فونت را بهتر کنترل کنید و عمر باتری محصول مدنظرتان بیشتری خواهد شد. ویژگی‌های حریم خصوصی و امنیتی بیشتر از‌جمله ممنوعیت نصب اپلیکیشن‌های بسیار قدیمی از دیگر تغییرات اندروید ۱۴ خواهد بود.

تا زمان انتشار اندروید ۱۴ فاصله‌ی زیادی داریم؛ بنابراین، ممکن است تغییرات دیگری در این سیستم‌عامل به‌وجود بیاید که ما از آن‌ها خبر نداریم.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

آیا تعداد اسپرم مردان در جهان واقعا رو به کاهش است؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، مقاله‌ای که آگوست سال …