گرفتن گواهی اشتغال به تحصیل اینترنتی

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

سپس گزینه‌ی درخواست جدید را انتخاب کنید و در فرمی که برایتان نمایش داده می‌شود اطلاعات لازم را پر کنید. در این قسمت توجه کنید که باید حتما مشخص کنید برای کدام سازمان و به چه منظوری گواهی را لازم دارید. اگر نوع گواهی مورد نیاز شما در بین گزینه‌ها نبود، سایر را انتخاب کنید.

سپس درخواست خود را با کلیک روی گزینه‌ی ایجاد ثبت کنید. بهتر است پیش از ایجاد از گزینه‌ی بررسی تغییرات استفاده کنید تا اطلاعاتتان توسط سیستم بررسی شود و از کامل بودن آن مطمئن شوید.

پس از این مرحله باید منتظر بمانید که گواهی شما توسط دانشکده تایید شود که در همین بخش می‌توانید آن را پیگیری کنید. سپس در زمانی که مشخص شده با مراجعه به اداره کل آموزش گواهی خود را دریافت کنید.

دریافت گواهی اشتغال به تحصیل در سامانه‌ی سجاد

سامانه‌ی جامع امور دانشجویان یا سجاد برای دانشجویان دانشگاه‌های دولتی وزارت علوم، غیرانتفاعی، پیام نور، علمی کاربردی و فنی حرفه‌ای گواهی اشتغال به تحصیل صادر می‌کند.

دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های خارجی هم از طریق فرآیند صدور گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان خارج ذیل خدمات اداره کل بورس و امور دانشجویان خارج، امکان دریافت این گواهی را دارند.

اما برای دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی و آزاد اسلامی در این سامانه گواهی اشتغال به تحصیل صادر نمی‌شود.

در این روش ابتدا باید در سامانه‌ی سجاد ثبت نام کنید. برای ثبت نام پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده مثل نام، نام خانوادگی، کد ملی، تاریخ تولد، شماره‌ موبایل، پست الکترونیک و رمز عبور، روی گزینه‌ی تماس کلیک کنید یا گزینه‌ی پیامک را انتخاب کنید تا کد فعال‌سازی برایتان ارسال شود.

نام کاربری شما کد ملی و رمز عبور هم رمز عبور پیشنهادی خودتان است که به آدرس ایمیلتان ارسال می‌شود. سپس باید اطلاعات کاربری خود را در مدت یک ماه تکمیل کنید.

پس از ثبت نام وارد پروفایل خود در سامانه سجاد شوید و در آنجا از منوی خدمات، اداره کل امور دانشجویان داخل، «صدور گواهی اشتغال به تحصیل» را انتخاب کنید.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

نگاهی بر ابتکارهای ADATA در کامپیوتکس ۲۰۲۳ برای خنک‌کردن SSD در آونگ

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، در‌واقع جریان هوا به‌واسطه …