اندروید ۱۴ چگونه عملکرد گوشی شما را بهبود می‌دهد؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

درجه‌ی سانتی‌گراد یا فارنهایت؟ آیا هفته‌ها در کشور شما از دوشنبه شروع می‌شود یا شنبه یا حتی پنج‌شنبه؟ از چه مجموعه اعدادی استفاده می‌کنید؟ اندروید ۱۴ به شما اجازه می‌دهد این موارد را براساس ناحیه‌ی زندگی خود تنظیم کنید.

پخش صدای LossLess در هدفون‌های USB

پیش‌از این برای پخش صدای LossLess، کنترل کامل صدا دراختیار هدفون قرار می‌گرفت. اندروید ۱۴ با APIهای استاندارد، صدای LossLess را با وضوح بالا پخش می‌کند و ازطرف دیگر مشکلات کنونی را برطرف خواهد کرد.

کیبورد، پد لمسی و قلم

به‌نظر می‌رسد اندروید ۱۴ پیکربندی خودکاری برای صفحه‌کلیدها، تشخیص حرکات پد لمسی، پیش‌بینی پیشرفته‌ی حرکت قلم و غیره ارائه می‌دهد. میشال رحمان در XDA برخی از این موارد را در نسخه‌ی بتا سیستم‌عامل مذکور مشاهده کرده است.

ثبت تصاویر HDR با قابلیت نمایش روی گوشی‌های قدیمی

وقتی با گوشی سامسونگ یا پیکسل خود عکس HDR می‌گیرید، شاید این‌کار را در قالبی انجام دهید که نمایش آن‌ها روی گوشی‌های قدیمی‌تر به‌درستی صورت نگیرد.

اندروید ۱۴ نوع جدیدی از تصویر JPEG را ارائه می‌دهد که درواقع دو تصویر در یک فایل است؛ عکس SDR معمولی که می‌تواند روی نمایشگر معمولی نشان داده شود و نسخه‌ی بهبودیافته که روشنایی فوق‌العاده‌ای را ثبت می‌کند و فقط روی نمایشگرهای سازگار با HDR نمایش می‌یابد.

ویژگی‌های فانتزی برای برنامه‌های دوربین شخص‌ثالث

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

هجوم همه‌جانبه به هوش مصنوعی؛ اینتل اولین جزئيات از پردازنده‌های نسل ۱۴ را منتشر کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، یکی از چیپلت‌های میتیور …