ماجرای جایزه ۱۰ میلیون دلاری آمریکا برای دستگیری هکر روس چیست؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده از تحریم هکری روس به نام میخائیل ماتویف خبر داده است. این وزارت‌خانه می‌گوید ماتویف با حمله‌ی باج‌افزاری، نهاد مجری قانون و کسب‌و‌کارها و زیرساخت‌های حیاتی را هدف قرار داده است.

آن‌طور که خبرگزاری نئووین می‌نویسد، دادگاه منطقه‌ایِ ایالات متحده در نیوجرسی و کلمبیا، مهر و موم کیفرخواستی را که علیه هکر روسی ثبت شده برداشته است تا جزئیات در دسترس عموم مردم قرار بگیرد.

وزارت امور خارجه‌ی آمریکا جایزه‌ی ۱۰ میلیون دلاری برای اطلاعاتی که به دست‌گیری یا محکومیت ماتویف منتهی شود در نظر گرفته است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای تند علیه روسیه، این کشور را «بهشتی برای عاملان حمله‌ی باج‌افزاری» خطاب کرده است. به ادعای آمریکا، باج‌افزارهای Hive و LockBit و Babuk همگی به روسیه مرتبط بوده‌اند و ماتویف به توسعه‌ و پیاده‌سازی آن‌ها کمک کرده است تا میلیون‌ها دلار ضرر به مردم وارد شود.

Hive بیش‌از ۱٬۵۰۰ قربانی را در حدودا ۸۰ کشور هدف قرار داد. این اهداف شامل بیمارستان‌ها، مدارس، شرکت‌های مالی و سایر زیرساخت‌های حیاتی بودند.

معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی می‌گوید: «ایالات متحده حملات با‌ج‌افزاری علیه مردم و سازمان‌هایمان را تحمل نمی‌کند. عاملان باج‌افزاری نظیر ماتویف به‌خاطر جرم‌هایشان پاسخ‌گو خواهند بود.»

وزارت خزانه‌داری می‌گوید با تحریم ماتویف، دسترسی او به کلیه‌ی اموالی که در آمریکا قرار دارد یا تحت کنترل افراد آمریکایی است مسدود می‌شود. به‌علاوه هر فردی که در یک‌سری معاملات با ماتویف شرکت کند ممکن است تحریم شود.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

کسب درآمد از آپارات با ساخت کانال و تولید ویدیو

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، آپارات برای اینکه شما …