اپل با سرمایه‌گذاری در پنل‌های microLED سامسونگ را نقره‌داغ می‌کند؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

اپل از مدتی قبل تحقیق‌وتوسعه در فناوری نمایشگرهای microLED را آغاز کرده؛ زیرا به‌نظر می‌رسد بهترین پنل‌های OLED و miniOLED از این تکنولوژی بهره می‌برند.

اپل حتی برخی از تجهیزات تولید نمایشگرهای مبتنی‌بر فناوری microLED خود را طراحی کرده و در این زمینه با ال‌جی دیسپلی وارد همکاری شده است. هدف نهایی غول فناوری اهل کوپرتینو، استفاده از نمایشگرهای miciLED در آیفون و کاهش وابستگی به صفحه‌نمایش‌های سامسونگ است زیرا برند کره‌ای درحال‌حاضر اکثر نمایشگرهای موردنیاز اپل را تولید می‌کند و یکی از پیشگامان صنعت OLED محسوب می‌شود.

microLED پیکسل‌هایی دارد که هرکدام به‌طور جداگانه روشن می‌شوند و این ویژگی به افزایش کنتراست و عمق رنگ مشکی در نمایشگرهای OLED کمک می‌کند. البته microLED برخلاف OLED، ماده‌ی آلی نیست و این یعنی مشکل سوختگی ندارد. پنل‌های microLED همچنین نازک‌تر از نمونه‌های OLED هستند و مصرف انرژی کمتری دارند. ابعاد بسیار کوچک تراشه‌های میکرو LED همچنین امکان ترکیب مؤثرتر حسگرهای دیگر از جمله اثر انگشت زیرنمایشگر را فراهم می‌کند.

از آنجا که نمایشگر معمولاً یکی از گران‌ترین اجزای آیفون است، اپل با تولید صفحه‌نمایش‌های موردنیاز خود می‌تواند در هزینه‌ها صرفه‌جویی کند و حاشیه‌ی سودش را افزایش دهد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

گرافیک محبوب ایرانی‌ها از راه رسید؛ جعبه‌گشایی و نگاه نزدیک به RTX 4060 Ti [تماشا کنید]

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، کارت گرافیک RTX 4060 …