تماشا کنید: شکوه و عظمت تایتانیک در اولین مدل سه‌بعدی

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

کشتی تایتانیک در اولین سفر خود با کوه یخ برخورد کرد و در آوریل ۱۹۱۲ در قعر اقیانوس اطلس شمالی غرق شد؛ حادثه‌ای که منجر به مرگ بیش‌ از ۱۵۰۰ مسافر و خدمه‌ی آن شد. اکنون محققان با ترکیب صدها هزار عکس، اسکن دیجیتالی جدیدی از کشتی مشهور ایجاد کرده‌اند که نگاهی بسیار جذاب از آن ارائه می‌دهد.

به گزارش BBC، شرکت نقشه‌برداری اعماق دریا موسوم‌ به Magellan Limited کار میدانی خود را در تابستان ۲۰۲۲ در کنار آتلانتیک پروداکشنز، شرکت مستندسازی، در مورد کشتی تایتانیک انجام داد. محققان این دو سازمان، به‌مدت ۶ هفته با استفاده از شناورها، بیش‌ از ۷۰۰ هزار عکس از محل غرق شدن تایتانیک به عرض ۴٫۸ کیلومتر در عمق ۳۸۰۰ متری زیر سطح اقیانوس تهیه کردند. این تصاویر در مرحله‌ی بعد با یکدیگر ترکیب و ماکت دیجیتالی سه‌بعدی از کشتی غرق‌شده ساخته شد.

گرهارد سیفرت، متخصص تصویربرداری سه‌بعدی می‌گوید: «ما از دو زیردریایی پیشرفته به‌ نام‌های رومئو و ژولیت استفاده کردیم که به‌طور همزمان برای ارائه‌ی دید سوم‌شخص استفاده شدند. آنچه ما ایجاد کردیم، مدل سه‌بعدی فوتورئالیستی بسیار دقیق از تایتانیک است. پیش‌ از این فیلم‌ها به‌ شما اجازه دادند هربار منطقه‌ی کوچکی از کشتی را مشاهده کنید. اکنون می‌توان روی این مدل سه‌بعدی جدید بزرگ‌نمایی و آن را به‌طور کامل تماشا کرد.»

پارکس استنفنسون، کارشناس تایتانیک در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد: «ما داده‌های واقعی دراختیار داریم که مهندسان می‌توانند با بررسی آن‌ها، به داستان واقعی فاجعه‌ی تایتانیک نزدیک‌تر شوند.»

مدل دیجیتالی جدید تایتانیک نشان می‌دهد علم مدرن چگونه در مطالعه‌ی کشتی‌های غرق‌شده به ما کمک می‌کند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

عجیب ترین میوه های جهان ؛ از تاک شکلاتی تا اژدها

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، دنیای گیاهان زیبایی‌های فراوانی …