کامپیوتر کاربران نسخه ۲۱H2 ویندوز ۱۰ از ماه آینده خودکار به‌روزرسانی می‌شود

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

برخی از کاربران تمایلی به ارتقاء برنامه‌ها و سیستم‌عامل‌ کامپیوتر خود ندارند. به‌هر حال مایکروسافت اخیراً اعلام کرد پشتیبانی از نسخه‌ی ۲۱H2 ویندوز ۱۰ از ماه آینده پایان خواهد یافت. این یعنی از ماه ژوئن ۲۰۲۳ دیگر هیچ به‌روزرسانی امنیتی یا قابلیت‌ جدیدی برای این دسته از کاربران ارائه نخواهد شد و غول فناوری اهل ردموند سیستم‌عامل آن‌ها را به‌طور خودکار ارتقا خواهد داد.

درحالی‌که مایکروسافت به‌احتمال زیاد روی ویندوز ۱۲ کار می‌کند، برخی کاربران همچنان از نسخه‌ی ۲۱H2 ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنند. به‌هر حال این شرکت اعلام کرده است پشیبانی رسمی از سیستم‌عامل مذکور تا حدود یک ماه دیگر پایان می‌یابد و بدین‌ترتیب دستگاه کاربران درمعرض خطرات امنیتی قرار خواهد گرفت.

گیزموچاینا می‌نویسد، بخش به‌روزرسانی ویندوز برای محافظت از کاربران، پس‌از پایان دوره‌ی پشتیبانی رسمی از نسخه‌ی ۲۱H2 ویندوز ۱۰، این سیستم‌عامل را به‌طور خودکار به‌روزرسانی خواهد کرد. مایکروسافت خاطرنشان می‌کند آپدیت خودکار باعث می‌شود کامپیوتر شما در آینده همچنان وصله‌های امنیتی را دریافت کند و این اقدام برای حفظ امنیت و سلامت اکوسیستم ویندوز، حیاتی است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

WWDC 2023 و ویژن پرو؛ ورود به دنیای پسا-آیفون؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، اگر از کنفرانس WWDC …