اپل استفاده از ChatGPT را برای کارمندانش ممنوع کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

OpenAI شب گذشته اعلام کرد اپلیکیشن ChatGPT را برای آیفون منتشر کرده است. این چت‌بات مدت کوتاهی پس از انتشار عمومی در اواخر سال ۲۰۲۲، رشد انفجاری تجربه کرد و امروزه کاربران بسیار زیادی در سراسر دنیا دارد.

با وجود محبوب بودن و کاربردی‌بودن چت جی پی تی، به‌نظر می‌رسد اپل در برابر این سرویس موضع دارد. خبرگزاری وال‌استریت ژورنال به اسنادی دست پیدا کرده است که نشان می‌دهد کارمندان اپل اجازه ندارند از ChatGPT استفاده کنند. اپل گفته که نباید از ابزارهای هوش مصنوعی مولد برای کار استفاده کرد.

اپل نگران است که ابزارهای هوش مصنوعی، اطلاعات محرمانه‌ی شرکت را از کارمندان جمع‌آوری کنند. اپل افزون‌بر ChatGPT، استفاده از Copilot گیت‌هاب را که تحت مالکیت مایکروسافت است نیز ممنوع کرده؛ Copilot ابزاری است که نوشتن خودکار کدها را امکان‌پذیر می‌کند.

مایکروسافت در ChatGPT نیز نقش دارد و بزرگ‌ترین سهام‌دار شرکت خالق این چت‌بات یعنی OpenAI محسوب می‌شود. ChatGPT داده‌ها را برای توسعه‌دهندگانش می‌فرستد تا این پلتفرم در گذر زمان بهبود پیدا کند.

یکی از باگ‌های ChatGPT مدتی پیش به کاربران امکان می‌داد تاریخچه‌ی چت‌های سایر کاربران را ببینند. پس از این حادثه‌ی امنیتی، OpenAI گزینه‌ی خاموش کردن تاریخچه‌ی چت را به ChatGPT اضافه کرد. با خاموش کردن تاریخچه‌ی چت، داده‌ها برای تعلیم ChatGPT استفاده نخواهند شد.

استفاده از هوش مصنوعی مولد برای نوشتن ایمیل‌های کاری یا سؤال درباره‌ی مشکلات محیط کار، ممکن است به افشای اطلاعات محرمانه‌ی اپل منتهی شود. تولیدکننده‌ی آیفون رویکردی بسیار سخت‌گیرانه در قبال افشای اطلاعات دارد.

اپل تنها شرکتی نیست که استفاده از هوش مصنوعی مولد را ممنوع می‌کند. گزارش‌های تأییدنشده می‌گویند فهرست این شرکت‌ها شامل ورایزن و جی‌پی‌مورگان و آمازون و سامسونگ است. وال‌استریت ژورنال می‌گوید اپل روی مدل هوش مصنوعی اختصاصی کار می‌کند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

مک پرویی که مک پرو نیست! چه بر سر قدرتمندترین کامپیوتر اپل آمد؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، در حقیقت، اولترافیوژن با …