تماشا کنید: تماس ویدیویی سه‌بعدی بدون نیاز به عینک!

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

گوگل از چند سال قبل پروژه‌ی جدیدی به نام استارلاین شروع کرده که برقراری تماس ویدیویی را به شیوه‌ای هیجان‌انگیز امکان‌پذیر می‌کند. استارلاین سیستم هولوگرافیک نیست، اما ازطریق مجموعه‌ای از دوربین‌ها و نمایشگری ویژه، طرف مقابل را به حالت سه‌بعدی نمایش می‌دهد؛ به‌گونه‌ای که حس می‌کنید او درست در برابر شما است.

گوگل جزئیات پروژه‌ی استارلاین را تا حد زیادی پنهان نگه داشته و تاکنون تصاویر و ویدیوهای خاصی از این محصول ندیده‌ایم. ویدیوها هرگز نمی‌توانند کارکرد دقیق استارلاین را به‌نمایش بگذارند، به‌همین‌دلیل ویدیوهای فاش‌شده ممکن است جذابیت این پروژه را زیر سؤال ببرند.

تماشا در یوتیوب

مارکز برونلی، یوتیوبر سرشناس حوزه‌ی فناوری که با لقب MKBHD شناخته می‌شود، نگاهی نزدیک به پروژه‌ی استارلاین انداخته است. او با مهارتی که در فیلم‌برداری دارد، توانسته برای اولین‌ بار به ما نشان دهد که استارلاین چگونه کار می‌کند. برونلی می‌گوید استارلاین تحسین‌برانگیزترین دمویی بوده که به عمرش دیده است.

گوگل با پروژه‌ی استارلاین تلاش می‌کند تماس ویدیویی سه‌بعدی را بدون نیاز به عینک امکان‌پذیر کند. نسخه‌ی اولیه‌ی استارلاین شامل اتاقکی ویژه بود اما نسخه‌ی جدید صرفا مانیتوری بزرگ است که در اطرافش حسگر و دوربین دیده می‌شود. استارلاین به‌جای هولوگرام، مبتنی‌بر سیستم نمایش میدان نوری است که برای بیننده حس حجم و عمق را تداعی می‌کند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

بهره بین بانکی باز تغییر کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،  این نرخ در این …