رونمایی هند از طرح دو میلیارد دلاری برای سازندگان لپ‌تاپ

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،


نارندرا مودی، نخست وزیر هند، روی موفقیت اولیه فعالیت‌های مونتاژ اپل در این کشور حساب باز کرده است تا این کشور را به عنوان یک هاب تولید جهانی پایدار، معرفی کند. تولید آیفون در هند، سهم حدود هفت درصدی از تولید جهانی این شرکت آمریکایی دارد. پس از جنگ تجاری چین با آمریکا و سیاست‌های سخت گیرانه کووید پکن که باعث شد شرکت‌های فناوری، کشورهای دیگر را به عنوان پایگاه‌های تولید جایگزین بررسی کنند، دهلی‌نو می‌خواهد تولید فناوری بیشتری را به هند بیاورد.

به گزارش عصر اطلاعات از ایسنا، اپل هنوز تولید آیپد یا لپ‌تاپ مک بوک در هند را شروع نکرده اما مشوق‌های جدید می‌تواند این شرکت را ترغیب کند به چنین اقدامی فکر کند. تولیدکنندگان دیگر که ممکن است از تدابیر جدید بهره ببرند، شامل شرکت‌های دل، هیولت پاکارد و ایسوزتک کامپیوتر هستند.

وزیر فناوری هند در یک کنفرانس مطبوعاتی، این برنامه را اعلام کرد که به مدت شش سال اجرا می‌شود.

هند در سال ۲۰۲۱، برنامه‌ای به ارزش ۷۳.۵ میلیارد روپیه را برای افزایش تولید بومی و صادرات محصولات IT مانند لپ‌تاپ، تبلت و رایانه شخصی راه انداخت اما تلاش به دلیل این که مشوق‌های مذکور بسیار اندک به نظر آمدند، موفق نشد شرکت‌ها را جلب کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ممکن است بهره مندی از این مشوق برای تولیدکنندگان چینی مانند گروه لنوو در پی تیره شدن روابط میان هند و چین از زمان درگیری مرزی در سال ۲۰۲۰، راحت نباشد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

چین بیش از یک میلیون پست در شبکه‌های اجتماعی را حذف کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، سازمان فضای سایبری …