تابستان داغ‌تر از همیشه در راه است؛ گرما در پنج سال آینده به اوج خود خواهد رسید

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

اما چرا گرمایش جهانی یا گرم شدن هوا در سال‌های آینده اهمیت زیادی دارد؟ زیرا حتی کمترین افزایش گرمایش می‌تواند خطراتی مثل موج‌های گرمایی، آتش‌سوزی جنگل‌ها، خشکسالی و دیگر مشکلات را به بار آورد. افزایش دمای جهان در سال ۲۰۲۱ موج گرمایی را در شمال غرب اقیانوس آرام تقویت کرد که رکوردهای محلی را شکست و به مرگ صدها نفر انجامید.

شرایط ال‌نینو می‌توانند این آشفتگی‌ها را تشدید کنند. به گفته‌ی سازمان هواشناسی جهانی، انتظار می‌رود بارش باران تابستانی در طی پنج سال آینده در مناطقی مثل شمال اروپا و ساحل در آفریقای زیرصحرایی افزایش پیدا کند و کاهش بارش در مناطق آمازون و بخش‌هایی از استرالیا پیش‌بینی می‌شود.

همچنین به گزارش سازمان هواشناسی جهانی (WMO) به احتمال ۷۵ درصد، پنج سال آینده ۱/۵ درجه‌ی سانتی‌گراد گرم‌تر از میانگین قرن نوزدهم باشد. این مسئله یعنی جهان توافق اقلیمی پاریس برای حفظ دما تا ۱/۵ درجه‌ی سانتی‌گراد را نقض کرده است.

بسیاری از رهبران جهان برای حفظ ریسک تغییرات اقلیمی تا سطوح قابل تحمل روی حد نهایی ۱/۵ درجه پافشاری کرده‌اند؛ اما کشورها در تلاش برای تغییرات فوری مثل کاهش انتشار سوخت‌های فسیلی ناکام ماندند، به‌طوری که به باور بسیاری از دانشمندان احتمالاً جهان در اوایل دهه‌ی ۲۰۳۰ از این آستانه عبور خواهد کرد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

کسب درآمد از آپارات با ساخت کانال و تولید ویدیو

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، آپارات برای اینکه شما …