پلتفرمی با ظاهر اینستاگرام و با هدف رقابت با توییتر در راه است!

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

پس‌ از اینکه ایلان ماسک توییتر را خریداری کرد، برخی کاربران به‌دلیل ناراضی بودن از تصمیمات میلیارد معروف، به‌دنبال شبکه‌های اجتماعی جایگزین هستند. پیش‌ از این، پلتفرم‌هایی مثل Mastodon و Blusky توجهات زیادی را به‌ خود جلب کردند، اما متا می‌خواهد با برنامه‌ی جدید تحت برند اینستاگرام، رقیب جدیدی برای توییتر ایجاد کند.

همان‌طور که لیا هابرمن در خبرنامه‌ی ICYMI گزارش داده است، اسلاید بازاریابی فاش‌شده از شرکت متا، اولین نگاه به برنامه‌های این شرکت برای رقابت با توییتر را به‌تصویر می‌کشد. پلتفرم اجتماعی جدید متا هنوز نام مشخصی ندارد و فعلاً با نام رمز P92 یا Barcelona شناخته می‌شود. البته می‌دانیم این پلتفرم طبق دستورالعمل‌ها و برند اینستاگرام طراحی شده است.

۹to5Mac می‌نویسد، رابط کاربری پلتفرم اجتمای جدید متا در واقع کاملاً شبیه به اینستاگرام است، اما صفحه‌ی اصلی آن به جای نمایش عکس‌ها و ویدیوها، جدول زمانی پست‌های مبتنی بر متن را نشان می‌دهد. البته کاربران می‌توانند مثل توییتر عکس‌ها، ویدیوها و لینک‌هایی را به این پست‌ها اضافه کنند. سایر کاربران نیز می‌توانند به پست‌های دیگران پاسخ دهند یا بحث‌های جدیدی ایجاد کنند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

چین بیش از یک میلیون پست در شبکه‌های اجتماعی را حذف کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، سازمان فضای سایبری …