خرید شارژر دوشاخه اوریجینال از تکنولایف

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

گوشی‌هایی که از مالزی و تایلند و هند راهی بازار کشور می‌شوند یا گوشی‌هایی را مشاهده می‌کنیم که با رام گلوبال یا چین در اختیار مشتری قرار می‌گیرند. حالا در این میان تشخیص محصولی که اصل یا تقلبی باشد، هم مهم است.

بازار محصولات اصل و تقلبی بیشتر در حوزه لوازم جانبی موبایل داغ است؛ جایی که نمی‌دانیم شارژی که خریدیم، واقعاً اصل بوده یا تقلبی است. حالا این موضوع درباره شارژر آیفون اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و اصلاً مشخص نیست که کدام شارژر اصلی و کدام شارژر تقلبی است.

آیا شارژر دو‌شاخه‌ای آیفون فیک است؟

با کمی گشتن در بازار متوجه شارژر‌های دو شاخه‌ای و سه شاخه‌ای آیفون می‌شوید. در سال‌های گذشته، اکثر شارژرهای آیفونی که راهی بازار شدند، در انواع سه‌شاخه یا سه‌پین بودند؛ اما حالا شارژر دوشاخه‌ای آیفون هم در بازار دیده می‌شود. شاید فکر کنید که شارژر دوشاخه‌ای آیفون تقلبی باشد؛ اما چنین نیست.

موضوع این‌جاست که آیفون در کشورهای مختلفی فروخته می‌شود و هر کشور هم از استاندارد برقی خاصی بهره می‌برد. به‌همین‌دلیل، اپل با‌توجه‌به نیاز کشورها شارژرهای مختلفی برای آیفون تولید کرده است. شارژر دوشاخه‌ای آیفون هم دقیقاً برای یکی از این کشورها تولید شده است.

در‌واقع، شارژر دو‌شاخه‌ای آیفون برای استفاده در کشورهای اروپایی ساخته شده است. به‌طور مثال، با مراجعه به سایت ایتالیایی اپل یا فرانسه اپل می‌توانید این شارژر آیفون دو‌شاخه‌ای را مشاهده کنید. درحقیقت، شارژر دو‌شاخه‌ای آیفون به‌طو‌ررسمی در سایت اپل موجود است و می‌توانید آن را به‌راحتی خرید. پس نگران این موضوع نباشید که شارژر دو‌شاخه‌ای تقلبی است.

این موضوع را هم در نظر بگیرید که با خرید شارژر سه‌شاخه‌ای یا سه‌پین باید تبدیل سه‌شاخه به دوشاخه هم بخرید که هزینه‌ای جداگانه برای شما به‌همراه خواهد داشت. همچنین، اگر تبدیل سه‌شاخه‌ای به دو‌شاخه‌ای که خریدید، کیفیت مناسبی نداشته باشد، قطعاً می‌تواند به شارژر و حتی خود گوشی آسیب بزند.

همچنین، این موضوع را فراموش نکنید که در‌حال‌حاضر شارژر دو‌پین یا دو‌شاخه‌ای اپل با قیمت کمتری در‌مقایسه‌با شارژر سه شاخه‌ای در فروشگاه‌های مختلف فروخته می‌شود.

چطور می‌توان شارژر اصل را از تقلبی تشخیص داد؟

حالا سؤالی که برای خیلی‌ها پیش می‌آید، این است که چطور می‌توان متوجه شارژر اصلی از تقلبی شد. شاید با جست‌وجوهای مختلف به جواب‌های متفاوتی دست پیدا کنید؛ اما در اصل باید به شما بگوییم که راهی برای تشخیص اصل از تقلبی وجود ندارد.

راه‌هایی مثل بررسی سریال‌نامبر روی جعبه شارژ جواب‌گو نیستند؛ زیرا خیلی راحت می‌توان این سریال‌نامبرها را کپی و در قسمت‌های مختلف جعبه محصول چاپ کرد. خیلی‌ها می‌گویند که از روی رنگ هم می‌توان متوجه اصل یا تقلبی محصول شد؛ اما اکثر فروشنده‌ها به شما اجازه نمی‌دهند که شارژر مدنظر را از جعبه خارج کنید. پس تنها راهی که می‌توانید به‌واسطه آن محصول اصلی را بخرید، مراجعه به فروشگاه معتبر است.

شارژر اصل آیفون را از کجا بخریم؟

فروشگاه تکنولایف به‌عنوان وارد‌کننده شارژر دو‌شاخه‌ای آیفون به شما اطمینان می‌دهد که محصول اصلی را در‌اختیار خواهید داشت. حتی شارژر دو‌شاخه‌ای آیفون با ۱۸ ماه گارانتی راهی بازار می‌شود و اگر در طول این مدت متوجه شدید که محصول قلابی است، می‌توانید آن را تعویض کنید یا پول خودتان را پس بگیرید. همان‌طور‌که گفتیم، شارژر دو شاخه‌ای اپل ارزان‌تر است و هم به تبدیل نیازی ندارد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

هجوم همه‌جانبه به هوش مصنوعی؛ اینتل اولین جزئيات از پردازنده‌های نسل ۱۴ را منتشر کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، یکی از چیپلت‌های میتیور …