نکاتی درباره حفط امنیت روترهای وای‌فای

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،


وریزن کمپانی ارائه دهنده خدمات وای فای(Wi-Fi) و  اینترنت در وب سایت خودتوصیه‌ کرد که که اکثر افراد دارای روتر Wi-Fi می توانند با تغییر رمز مودم روتر وای فای خود از یک اشتباه پر هزینه جلوگیری کنند. اگر یک مجرم سایبری به یک شبکه Wi-Fi حمله کند، می تواند از آن برای انتشار بدافزار یا حتی سرقت اطلاعات استفاده کند.

اگرچه روتر Wi-Fi شما باید دارای سطح مشخصی از تنظیمات امنیتی حریم خصوصی باشد که به طور پیش‌فرض روشن می‌شود، اما می‌توانید برای آسودگی خاطر بیشتر آن را ارتقا دهید. وریزن در وب سایت خود به کاربران توصیه می‌کند از قوی ترین رمزگذاری که با دستگاه‌های موجود در شبکه خانگی شما سازگار است،  استفاده کنید.

اولین انتخاب شما برای امنیت شبکه باید رمزگذاری WPA2 (گزینه رمز گذاری مودم روتر) باشد. اگر یک یا چند دستگاه شما با WPA2 سازگار نیست، رمزگذاری WPA باید انتخاب بعدی شما باشد. اگر دستگاه های شبکه شما با رمزگذاری WPA۲ و WPA ناسازگار هستند، باید از رمزگذاری WEP استفاده کنید. WPA مخفف Wi-Fi Protected Access است اکنون نیز گزینه جدیدی برای رمز گذاری مودم روتر به نام WPA۳ وجود دارد. با این حال، به احتمال زیاد گزینه WPA2 را در تنظیمات روتر خود مشاهده خواهید کرد.

اگر می‌خواهید بررسی کنید که آیا روتر Wi-Fi شما از WPA2 استفاده می کند یا آن را باید تغییر دهید، باید به تنظیمات آنلاین دسترسی داشته باشید. آدرس IP روتر خود را بررسی کنید و سپس آن را در مرورگر وب تایپ کنید تا به صفحه مدیریت دسترسی پیدا کنید. شما باید بتوانید آدرس IP را در تنظیمات رایانه خود پیدا کنید. از نام کاربری و رمز عبور روتر خود برای ورود به سیستم و دسترسی به تنظیمات امنیتی استفاده کنید. روترهای وای فای مختلف صفحات مدیریت و روش‌های به روز رسانی کمی متفاوت خواهند داشت.

منبع: همشهری آنلاین

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

نگاهی بر ابتکارهای ADATA در کامپیوتکس ۲۰۲۳ برای خنک‌کردن SSD در آونگ

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، در‌واقع جریان هوا به‌واسطه …