گزارش مالی فصل اول ۲۰۲۳ شیائومی از فروش ۳۰ میلیون موبایل خبر می‌دهد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

شیائومی گزارش مالی خود برای سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ را اعلام کرد که حاوی آمار و ارقام امیدوارکننده‌ای برای غول چینی است. این شرکت بین ژانویه تا مارس سال ۲۰۲۳، ۵۹۴٫۸ میلیون کاربر فعال ماهانه داشته است و موفق شده تا زمان انتشار این اطلاعیه، تعداد کاربران خود را به ۶۰۰ میلیون نفر برساند.

درآمد کسب‌و‌کار گوشی‌های هوشمند شیائومی به کمی کمتر از ۵ میلیارد دلار رسیده و ۳۰٫۴ میلیون دستگاه توسط شرکت چینی عرضه شده است. همچنین میانگین قیمت فروش دستگاه‌های این شرکت ۱۶۳ دلار بوده که نسبت به سه ماهه قبل ۲٫۷ درصد افزایش پیدا کرده است. کل درآمد این شرکت نیز ۸٫۴۳ میلیارد دلار و سود آن ۴۵۰ میلیون دلار اعلام شده است.

شیائومی؛ سومین تولیدکننده برتر بازار موبایل

شیائومی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ با سهم بازار ۱۱٫۳ درصدی پس از اپل و سامسونگ در جایگاه سوم قرار گرفته است. دو غول دیگر بین ژانویه تا مارس، تقریباً دو برابر بیشتر از شیائومی گوشی به فروش رسانده‌اند.

در داخل چین، فروش این شرکت نسبت به سه ماهه قبل، ۲۲٫۲ درصد بهبود پیدا کرده است، اما ویوو موفق شده تا از آن پیشی بگیرد و شیائومی در جایگزین چهارم قرار گرفته است. اپل نیز در بازار داخلی چین جایگاه اول را تصاحب کرده و اوپو دومین فروشنده برتر است.

شیائومی همچنین روی دستگاه‌های AloT (خانه هوشمند) نیز سرمایه‌گذاری می‌کند و موفق شده تا تعداد دستگاه‌های متصل خود را به ۶۱۸ میلیون دستگاه افزایش دهد که ۱۲٫۳ میلیون کاربر آن دارای تعداد ۵ (یا بیشتر) از این دستگاه‌ها هستند. درآمد حاصل از لوازم خانگی هوشمند این شرکت، مانند یخچال و ماشین لباسشویی نیز سالانه ۶۰ درصد افزایش یافته است. همچنین ۲٫۸ میلیون تلویزیون توسط آن عرضه شده تا شیائو‌می در بین ۵ شرکت برتر بازار تلویزیون‌های هوشمند قرار بگیرد.

نکته دیگری که شیائومی در گزارش خود با آن اشاره کرده، به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای مربوط می‌شود که برنامه آن کاهش ۷۰ درصدی تا سال ۲۰۳۰ و ۹۸ درصدی تا سال ۲۰۴۰ است.

 

منبع: دیجیاتو

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

عجیب ترین میوه های جهان ؛ از تاک شکلاتی تا اژدها

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، دنیای گیاهان زیبایی‌های فراوانی …