شیکاگو از کیا و هیوندای به دلیل سرقت های گسترده خودرو شکایت کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

دزدی خودروهای کیا و هیوندای پس از افشای نقص‌های امنیتی توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی در سرتاسر کشور افزایش یافته است و جرقه‌ای را برانگیخته است که به آن «چالش کیا» گفته می‌شود که در آن مردم سرقت‌های خود را به صورت زنده پخش می‌کنند.

حداقل ۲۰ وکیل ایالتی در ایالات متحده از هیوندای و کیا خواسته اند تا اقدامات ضد سرقت را افزایش دهند، در حالی که اریک آدامز، شهردار نیویورک، رسانه های اجتماعی را مسئول فساد جوانان دانسته است.

شیکاگو به‌ویژه از دزدی وسایل نقلیه که در طول همه‌گیری شیوع پیدا کرد و به نگرانی‌های گسترده‌تر در مورد جنایات مارپیچی، از جمله دزدی خودروها افزوده بود، آسیب دیده است.

بیش از ۱۹۰۰۰ خودرو در سال جاری در شیکاگو به سرقت رفته است که دو برابر سال گذشته و سه برابر بیشتر از سال ۲۰۱۹ است. در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ حدود ۸۳۵۰ خودروی کیا و هیوندای در شیکاگو به سرقت رفته است، در حالی که تنها ۵۰۰ دستگاه در ۶ ماه اول سال ۲۰۱۸ بوده است.

جانسون که بیش از ۱۰۰ روز در قدرت بوده است، در بیانیه ای گفت: «جنایتی در سطح شهر و سراسر کشور پیرامون سرقت خودرو درست در مقابل چشمان ما آشکار شده است.»

ناتوانی در مقابله با خشونت یکی از اصلی ترین دلایلی است که شهردار سابق لوری لایت فوت امسال شغل خود را از دست داد. او اولین شهردار بود که از سال ۱۹۸۳ در انتخابات مجدد شکست خورد.

 

منبع: Autonews

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

۵ دلیل برای اینکه شما به یک گوشی گران قیمت نیاز ندارید

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، شما احتمالا برای خرید …