پیکاپ کیا تاسمان سال آینده معرفی می‌شود؛ ورود کمپانی کره‌ای به بازاری پر چالش

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

شرکت کیا در آینده نزدیک از یک خودروی پیکاپ رونمایی خواهد کرد. این خودرو موقتاً تاسمان نام دارد و قرار است نسخه اولیه آن در سال ۲۰۲۴ معرفی شود. آنطور که یکی از مدیران منطقه‌ای کیا به نشریه استرالیایی درایو اعلام کرده، تاسمان در نیمه اول سال ۲۰۲۵ وارد خطوط تولید خواهد شد و روند تحویل سفارشات مشتریان نیز از میانه‌های همان سال شروع می‌شود. طبق صحبت‌های مدیر مذکور، این پیکاپ اکنون مراحل تست و توسعه را پشت سر می‌گذارد.

ماجرای تولید خودروی پیکاپ توسط کیا، اولین‌بار در سال گذشته مطرح شد. در ماه مارس ۲۰۲۲ این شرکت از تولید نه یک مدل، بلکه دو مدل پیکاپ تا سال ۲۰۲۷ خبر داد. این کمپانی در آن مقطع گفت یکی از این مدل‌ها «اختصاصی» و مدل دیگر یک پیکاپ «استراتژیک» برای بازار کشورهای در حال توسعه خواهد بود. با توجه به استفاده از این کلمات، کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که مدل اختصاصی روی پلتفرم مخصوص خودروهای برقی تولید می‌شود. مدل استراتژیک هم احتمالاً از پلتفرمی مشتریک با مدل‌های درون‌سوز بهره خواهد برد.

کیا تاسمان پیکاپ استراتژیک؟

به‌نظر می‌رسد تاسمان همان مدلی باشد که کیا آن را استراتژیک توصیف کرده است، زیرا این پیکاپ با موتور دیزلی نیز تولید خواهد شد. شاید این پیکاپ در برخی بازارها با پیشرانه برقی هم عرضه شود. نسخه دیزلی تاسمان دارای شاسی مستقل از بدنه خواهد بود. کیا ظرفیت بار این نسخه را حدود یک تن و حداکثر ظرفیت کشش بار آن را ۳٫۵ تن اعلام کرده است.

در حال حاضر مشخص نیست که سبک طراحی کیا تاسمان به چه شکل خواهد بود. البته چند تصویر جاسوسی از این پیکاپ کره‌ای شکار شده؛ این تصاویر نشان می‌دهند تاسمان پیکره‌ای مشابه با نسل جدید موهاوی خواهد داشت. از آنجایی که موهاوی یک شاسی‌بلند با شاسی مستقل از بدنه است، احتمال می‌رود تاسمان در حقیقت نسخه پیکاپ این مدل باشد.

نشریه درایو می‌گوید شاخه کیا در استرالیا، نقش بسیار پررنگی در توسعه اولین پیکاپ کمپانی دارد. شاید بدانید خودروهای پیکاپ در استرالیا فوق‌العاده محبوب هستند، طوری که تویوتا لندکروزر سری ۷۰ با وجود ۴۰ سالگی، جزو مدل‌های پرفروش این کشور است! از این رو استرالیا یکی از بازارهای هدف بسیار مهم برای تاسمان به‌شمار می‌رود.

 

منبع: دیجیاتو

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

این گوشی چینی کابوس گلکسی زد فولد ۵ خواهد بود

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، اوپو Find N3 نام …