بهترین تلویزیون‌ها در IFA ۲۰۲۳؛ از mciroLED سامسونگ تا تلویزیون کم‌مصرف Vestel

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

تلویزیون کم‌مصرف Vestel یکی از زیباترین و با کیفیت‌ترین محصولاتی بود که در IFA ۲۰۲۳ رونمایی شد. شرکت ترکیه‌ای Vestel محصولی را به‌نمایش گذاشت که ادعا می‌کند نسبت‌ به نمونه‌های مشابه موجود در بازار تا ۵۵ درصد در مصرف انرژی بهینه‌تر عمل می‌کند و این موضوع هیچ تأثیری بر کاهش روشنایی یا یکنواختی پنل آن ندارد.

باید دید تلویزیون کم‌مصرف Vestel پس‌ از عرضه به بازار چه عملکردی از خود نشان خواهد داد و فناوری صرفه‌جویی در مصرف انرژی آن در واقعیت چه تأثیری بر روشنایی نهایی تصویر خواهد داشت. به‌ نظر می‌رسد این شرکت از نوع دیگری LED برای نورپردازی تلویزیون جدیدش بهره می‌برد و ترتیب قرارگیری این LED-ها نیز نسبت‌ به اکثر مدل‌های موجود در بازار تفاوت دارد.

طی دهه‌ی گذشته شاهد پیشرفت‌های بسیار چشمگیری در صنعت تلویزیون بوده‌ایم و می‌توان گفت محصولات امروزی در این حوزه واقعاً با نمونه‌های دهه‌های گذشته قابل مقایسه نیستند. البته اضافه شدن فناوری‌های جدید باعث شده قیمت تلویزیون برندهای مختلف نیز افزایش یابد و به‌عنوان مثال سامسونگ اخیراً از تلویزیون microLED جدیدش با قیمت سرسام‌آور ۱۰۰ هزار دلار رونمایی کرده است.

به‌هرحال امیدواریم پیشرفت فناوری و رقابت شرکت‌ها باعث شود در آینده‌ی نزدیک، جدیدترین امکانات و تکنولوژی‌های حوزه‌ی تلویزیون با قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه‌تر دردسترس خریداران قرار گیرد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

مدیرعامل مایکروسافت اعتراف کرد: گوگل از بینگ بهتر است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، در‌ادامه‌ی پرونده‌ی دولت آمریکا …