نیم‌قرن تجربه‌ BIS Record، اپل موزیک کلاسیک را تقویت می‌کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

غول فناوری اهل کوپرتینو پس‌ از راه‌اندازی اپل موزیک کلاسیک در سال جاری، اکنون قصد دارد حضورش را در صنعت موسیقی کلاسیک تقویت کند. این برند BIS Recods را خریده است؛ شرکتی که سال ۱۹۷۳ تأسیس شد و روی موسیقی کلاسیک تمرکز دارد.

دفتر مرکزی BIS Records در سوئد واقع شده است و خود را به‌عنوان «برترین برند ضبط موسیقی کلاسیک در اسکاندیناوی» توصیف می‌کند. شرکت یادشده با انتشار پستی در ایکس (توییتر سابق) اعلام کرد اپل آن را خریده است.

رابرت فون‌باهر، بنیان‌گذار BIS Records، با انتشار بیانیه‌ای در وب‌سایت رسمی شرکتش گفت:

باهر در بخش دیگری از بیانیه‌اش گفت:

BIS Records با پیوستن به اپل به بخشی از Apple Music Classical and Platoon تبدیل خواهد شد. پلاتون استارتاپی است که سال ۲۰۱۸ زیر چتر اپل رفت.

فون‌باهر از تلاش‌های اخیر اپل برای حمایت از خلاقیت در فضای موسیقی کلاسیک مثل راه‌اندازی اپل موزیک کلاسیک تمجید کرد. او گفت تمرکز اپل بر کیفیت صدا نیز در تصمیمش برای فروش BIS Records مؤثر بوده است.

اپل موزیک کلاسیک در ماه مارس برای عموم عرضه شد و کاتالوگی شامل بیش‌ از ۵ میلیون آهنگ و هزاران آلبوم اختصاصی و موارد دیگر را ارائه داد. این شرکت سال ۲۰۲۱ سرویس استریم موسیقی Primephonic را خرید تا به‌عنوان چهارچوب پایه برای سرویس موزیک کلاسیک عمل کند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

الماس‌‌های صورتی ۱.۳ میلیارد سال پیش هنگام شکسته شدن یک ابرقاره شکل گرفتند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، یک بررسی جدید …